تایپ اسکریپت

typescriptچیست؟

تایپ اسکریپت یکی از قدرت مند ترین زبان ها برای تولید برنامه های تحت وب است.این زبان همراه با html و css پاسخ گوی تمامی نیاز های تهیه و توسعه ی برنامه های تحت وب می باشد.قدرت javascript تا حدی رسیده است که در تولید برنامه های محلی مثل windows store   و برنامه های مبتنی بر cloud کاربرد دارد.

در حال حاضر تایپ اسکریپت همراه با microsoft در تلاش هستند ک تولید برنامه های مبتنی بر javascript در مقیاس های بزرگ را آسان نمایند.

تایپ اسکریپت

کارایی تایپ اسکریپت چیست؟

یکی از مزیت های این زبان این است که کد نویسی  به صورت ترکیبی(syntax) شی گرایی را ٱسان می کند و از نوشتن کد های تکراری اجتناب می شود.

typescript  به راحتی از visual studio وstatic typing پشتیبانی می کند.و یک نکته این که کد های این زبان ابتدا کامپایل می شود و سپس به javascript تبدیل می شود.و این یک مزیت است ک قبل از اجرا از خطاهای کد ها مطلع می شویم.

این زبان ابزار های مربوط به javascript را بهبود می بخشد پ برنامه های بزرگ نوشته شده با javascript را توسعه و نگهداری می کند.

بیشتر بدانیم…

به روز رسانی یا توسعه پذیری به این معنی نیست که جایگزینی برای برنامه داشته باشیم صرفا برای بهبود کار یک اصلاحاتی را انجام میدهیم.

زمانی که جاوا اسکریپت را توسعه می دهیم به تایپ اسکریپ تبدیل خواهد شد.پس تایپ اسکریپت نمی تواند جایگزین جاوا اسکریپت شود.

 

 

 

بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت