آموزش مخفی کردن فایل های شخصی در انواع سیستم عامل

برای مخفی کردن فایل های شخصی خود که برایتان با ارزش است و تمایل ندارید دیده شوند راه کارهایی را در این مقاله بیان میکنیم.

مخفی کردن فایل های شخصی

در ابتدا به مخفی کردن فایل در سیستم عامل اندروید میپردازیم:

در این سیستم عامل به منظور مخفی کردن فایل های شخصی از ترم افزار گوگل فوتوز استفاده میشود که پس از انتخاب آن باید دکمه منو که همان سه نقطه است را لمس کنید و archive را بزنید. با اینکه میتوان این فایل را از بایگانی استراج کرد اما حذاقل از دسترس داشتن مرورگر فایل در سیستم عامل محافظت میکند.

برای امنیت بیشتر میتوانید از نرم افزار keepsafe استفاده کرد. این نرم افزار یک گاوصندوق دیجیتالی ایجاد میکند با یک رمز عبور که کاربر بتواند به فایل های مخفی دسترسی داشته باشد.انتقال فایل های شخصی به درون گاو صندوق کار راحتی است که بدون نیاز به افراد متخصص میتوان انجام داد.

مخفی کردن فایل در سیستم عامل ios :

این سیستم عامل بسیار محافظه کارانه تر از سیستم عامل اندروید است.با استفاده از نرم افزار files جدید فایل ها را به صورت مجزا نمایش میدهد و راهی برای مخفی کردن نیست.
اما میتوانید با استفاده از نرم افزار photos به مخفی کردن فایل بپردازید به این صورت که فایل موردنظر خود را باز کرده و روی گزینه share بزنید و با لمس گزینه hide فایل ها از بخش های Years ،Moments و Collections حذف میشود. اما باز هم امنیت بر قرار نیست چرا که با رفتن به hidden albume میتوانید فایل های مخفی را ببینید.

مخفی کردن فایل درسیستم عامل ویندوز ۱۰:

این سیستم عامل دارای راه کار های زیاذی برای مخفی کردن دارد یک روش این است که روی فایل مورد نظر کلیک راست شده و در گزینه properties انتخاب کنید و تیک سربرگ hidden در General و بخش Attributes، را بزنید.

برای اشکار ساختن فایل مخفی در منو view در قسمت show/hide  تیک  hidden items را بزنی .

 

در مقاله بعدی به دیگر سیستم عامل ها توضیح خواهیم داد.

بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت