چگونه از شر پیام های تبلیغاتی خلاص شویم؟

امروزه خیلی از افراد از پیام های تبلیغاتی شاکی هستند حال بهتر است بدانیم قضیه این پیام های تبلیغاتی چیست ؟

این پیام های تبلیغاتی که باعث کلافگی کاربران شده جدا از محتوا از نظر اقتصادی نیز سودآوری دارد که بسیار حائز اهمیت است.

در کشور ما سه نوع ارسال پیام های تبلیغاتی وجود دارد که یکی ارسال از مشتران خاص با سیم کارت، یکی ارسال مشارکتی و تعاملی و دیگری ارسال انبوه که توسط شماره های ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ و…است که در این مورد به ازای ارسال هر پیام تبلیغاتی از شرکت ها هزینه ۶۲ ریال به مخابرات داده میشود.

به تازگی پیام های تبلیغاتی بسیار مورد توجه شرکت های تبلیغاتی قرار گرفته است به دلیل اینکه هم ارزان و به صرفه است و هم درآمد نسبتا زیادی توسط این پیام های تبلیغاتی ایجاد میشود.

شاید کسی به ذهنش هم نرسد که درآمد این نوع تبلیغات روزانه میلیاردی باشد !

آیا این پیام های تبلیغاتی قانونی است ؟

 

در پاسخ به این سوال باید گفت بله.

این پیام ها ابتدا در مرکز رسانه های دیجیتال تایید میشود و بعد با مخابرات قرارداد بسته میشود .ولی این به معنای تمام جوانب محتوای تولید شده نیست چرا که در طول روز هزاران پیام جا به جا میشوند که کنترل و نظارت بر هر کدام کار دشواری است .

تایید این پیام ها مانند روزنامه و مجلات صاحب محتوا تایید میشود و بعد اگر شکایتی صورت بگیرد پیگیری میشود.

تمام این پیام ها وظیفه دارند که هدف خود را از ارسال پیام توضیح دهند وهمچنین هزینه را در پایان پیام بنویسند و هر صنفی هزینه متفاوتی دارد .

 

حال چگونه از شر پیام ها خلاص شویم ؟

برای سیم کارت های همراه اول باید عدد ۱ را به ۸۹۹۹ ارسال کنید و برای سیم کارت های ایرانسل باید عدد ۲ را به ۵۰۰۵ ارسال کنید و همچنین برای بقیه پریمیوم ها میتوانید لغت off را به همین شماره ها ارسال کنید.

 

بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت