متا سرچ چیست و چگونه کار میکند؟

امروزه اینترنت جزئی از زندگی انسان ها شده بطوریکه هر فرد مشکلات خود را با موتور جستجو یا متا سرچ در میان میگذارد و به دنبال راه حل و مطالب مرتبط درباره آن میگردد .

الگوریتم موتور های جستجو بسیار پیچیده هستند و هیچ شرکتی از نحوه ی کار موتور جستجوی خود که چگونه منابع را در کنار هم میچیند توضیحی نمی دهد.

با وجود این همه اطلاعات و به وجود آمدن وب سایت ها وسرویس های مختلف به یک ابر جستجو یا متا سرچ نیاز است تا کاربران را به محتوای مورد نظرشان برساند .

 

متا سرچ در واقع نقش واسط را بین وب سایت ها و منابع و کاربر ایفا میکند به طوری که با جستجو کردن کاربر چندین وب سایت با محتوای مورد نظر نمایش داده میشود تا کاربر قدرت مقایسه نیز داشته باشد و به مطلب مورد نیاز خود برسد.

متا سرچ ها چگونه کار میکنند ؟

 

ابر جستجوگر ها یا متاسرچ ها ایندکسی برای خود ندارند بلکه از جستجو گر های دیگر استفاده میکنند و سپس نتایج بدست آمده رابا الگوریتم های خود رتبه بندی میکنند و مناسب ترین ها را در اختیار کاربر قرار میدهد.

خب این خود مزایایی دارد چرا که با جستجوی یک موضوع در فضای متا سرچ شما در واقع در چندین جستجوگر موضوع خود را بیان کرده اید و نتایج را مشاهده میکنید.

جالب است بدانید که یکی از پرطرفدار ترین زمینه های فعالیت متاسرچ زمینه گردشگری و توریسم است .چرا که امروزه افراد برای خرید بلیط یا رزرو تور یا از این قبیل کار ها به سراغ اینترنت میروند.

چند نمونه از بهترین متا سرچ ها میتوان metacrawler  ,mamma ,dogpile اشاره کرد .

متا سرچ

حال درامد این متاسرچ ها از چه طریقی بدست می اید؟

متا سرچ ها کاربران را به سمت سایت هایی سوق میدهند حال این سایت ها اگر فروشگاهی باشند یا خدماتی را ارائه دهند که کاربر از آنها استفاده کند پورسانتی به متا سرچ میرسد همچنین از طریق تبلیغات این در امد ها نیز بدست می آید.

برای مطالعه بیشتر به اهمیت تولید محتوا مراجعه کنید.

بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت