نکاتی برای بالا بردن امنیت گوشی هوشمند

امنیت گوشی هوشمنت

نکاتی برای بالا بردن امنیت گوشی هوشمند

چگونه امنیت گوشی هوشمند را افزایش دهیم ؟

 

امروزه با پیشرفت تکنولوژی ، استفاده از گوشی هوشمند بیش از پیش شده  همین امر سبب شده که امنیت گوشی هوشمند مورد توجه افراد قرار بگیرد چرا که افراد اطلاعات قابل توجهی را در گوشی های خود ذخیره دارند .

 

امنیت گوشی هوشمند

 

کارشناسان فعال در حوزه سایبری به تازگی به کاربران توصیه کرده اند که به امنیت گوشی هوشمند خود بیشتر توجه کنند و نکات  امنیتی لازم را برای گوشی های هوشمند خود در نظر داشته باشد .

احتمالا تا به حال مطالب زیادی را درباره امنیت کامپیوتر ها خوانده اید و به امنیت گوشی هوشمند خود بی توجه بوده اید .

خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی امنیت گوشی هوشمند به حداکثر رسیده و شما با انجام اقداماتی میتوانید امنیت گوشی هوشمند برقرار کنید .

با انجام چند روش زیر تا حد قابل قبولی میتوانید امنیت را برقرار کنید .

 • به روز رسانی مستمر گوشی هوشمند :

یکی از مواردی که به امنیت گوشی هوشمند کمک میکند به روز رسانی مداوم آن است . چرا که شرکت ها با آپدیت کردن سیستم عامل ها سعی دارند که حفره ها و آسیب پذیری ها ی امنیتی که به وجو آمده است را برطرف کنند .

که این امر موجب افزایش امنیت گوشی هوشمند خواهد شد .

 • مراقب اپلیکیشن هایی که نصب میکنید ، باشید :

  این یکی از موارد مهم برای امنیت است چرا که اخیرا گوگل حود ۵۰۰۰۰اپلیکیشن مخرب را شناسایی کرده است .

باید بدانید که این اپلیکیشن های مخرب میتوانند به صورت مخفیانه به اطلاعات شخصی شما دست پیدا کنند و یا باعث از کار افتادن گوشی هوشمند شما شوند .

این اپلیکیشن های مخرب مختص سیستم عامل اندروید میشود اگر شما از سیستم ios استفاده نمیکنید باید به این نکته کامل توجه داشته باشید .

که این خطر همواره ممکن است دامن گیر امنیت گوشی هوشمند شما شود .

 •  رمز گذاری های پیشرفته :

  کاربران باید توجه داشته باشند که همواره رمز عبور خود را هر چند وقت یکبار تغییر دهند و از رمز های معتبر و پیشرفته استفاده کنند .

 • وایرلس و بلوتوث را در مکان های عمومی خاموش کنید !

  این نکته بسیار مهم است که اطمینان داشته باشید که در صورتی که نیاز به وایرلس و بلوتوث گوشی هوشمند خود ندارید آن را خاموش نگه دارید چرا که هکر ها میتوانند از این طریق امنیت گوشی هوشمند شما را مختل کنند و به اطلاعات شخصی دست پیدا کنند .

 • از حساب کاربری گوگل و فضای ابری خود محافظت کنید :

  (برای اطلاعات بیشتر درباره فضای ابری کلیک کنید .)

باید توجه داشته باشید که اگر کسی وارد حساب کاربری و فضای ابری شما شود به تمام اطلاعات گوشی دسترسی دارد و امنیت به طور کامل از بین میرود .

بهتر است برای اکانت ها از تایید دو مرحله ای استفاده کنید .

این قضیه برای سیستم عامل ios نیز برقرار است . اگر فردی به اپل ایدی شما دسترسی پیدا کند میتواند از راه دور گوشی شما را کنترل کند و به اطلاعات دسترسی داشته باشد .

 

خواندن این اطلاعات برای شما مفید است :  ۵ روش برای امن ماندن در اینترنت 
چگونه از شر پیام های تبلیغاتی خلاص شویم ؟
طراحی سایت 

 

 • اطلاعاتی که اپلیکیشن میتواند دسترسی داشته باشد را کنترل کنید !

امنیت گوشی هوشمند

 

احتمالا پیام های زیادی با این مضمون AppName Would Like to Access Your Data را بر روی گوشی خود دیده اید . از این پیام به سادگی عبور نکنید .

چرا که اطلاعاتی که در اختیار نرم افزار قرار میگیرد میتواند شامل مخاطبین ، موقعیت جغرافیایی و عکس ها و … باشد .

باید توجه داشته باشید که همواره بر روی گزینه ok کلیک نکنید .بهتر است ابتدا گزینه dont allow را انتخاب کنید و بعد اگر وارد برنامه شدید . برنامه دچار مشکل بود از طریق تنظیمات گوشی اجازه دسترسی لازم برای اپلیکیشن را صادر کنید .

 • بجای مرورگر از اپلیکیشن آن استفاده کنید :

  اگر شما معاملات بانکی را توسط اینترنت انجام میدهید و رمز و کارت ها را در اینترنت وارد میکنید بهتر است از یک اپلیکیشن معتبر استفاده کنید که برخی از این اپلیکیشن های معتبر از جمله Chase ، Bank of America، Vanguard، ScottTrade که هم نسخه اندروید و هم نسخه ios  دارد .

درست است که مرورگر های گوشی نیز دارای امنیت هستند اما اپلیکیشن های معتبر به دلیل وجود ویژگی های امنیتی بیشتر ، هنگام برقراری ارتباط امنیت بیشتری خواهید داشت .

 

بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت