کسب و کار اینترنتی

کسب و کار

کسب و کار اینترنتی

با توجه به رشد روز افزون اینترنت در کشورما و سهولت در کسب و کار اینترنتی و همچنین در دسترس بودن اینترنت، شما هم میتوانید یک کاسب و یا تاجر کوچک در این فضا باشید و از محصولات و امکانات اطراف خود استفاده بهتری در جهت کمک به اقتصاد خود و خانواده تان داشته باشید.

اگر  تاکنون بیکار بوده اید و یا در کنار درآمد اول خود نیاز با درآمد جانبی دارید با خواندن این مقاله راه دستیابی به این بازار کار را پیدا میکنید.

تعریف کسب و کار اینترنتی:

کسب‌وکار اینترنتی ارائه خدمات و محصولات از طریق اینترنت به مشتریان و جامعه هدف است.

این خدمات و محصولات می‌تواند هرچیزی باشد،حتی محصولات و خدماتی که بصورت مجازی  مانند خدمات طراحی و راه‌اندازی سایت، کدنویسی، گرافیک، تایپ و مقاله‌نویسی، فروش فایل‌ها و اطلاعات، آموزش آنلاین، محتوای تصویری و ویدئویی و …. . اما باید بیگدار به آب نزنید.

قبل از شروع به کار باید به یک سری از نکات توجه داشته باشید:

 • ابتدا نسبت به محصولات و خدمات خود آشنایی کامل داشته باشید و رقیبهای خود را در بازار شناسایی کنید و از تجربیات آنها در حد امکان کمک بگیرید.
 • برای شروع کار ، بخش کوچکی از بازار را هدف قرار دهید و فقط در یک حوزه تلاش کنید اینکار در شناخت شما در بازار فروش کمک زیادی می کند.
 • بازار هدف  و مشتریان مورد نظر خود را مشخص کنید و همچنان به آینده کار خود فکر کنید و پیش بینی هایی را در نظر داشته باشید.
 • با سرمایه کم شروع کنید و در کسب درآمد عجله نکنید.

توصیه می شود مطالعه ای در زمینه بازاریابی و فروش هم داشته باشید.

مزایای مهم کسب و کار اینترنتی

۱ – امکان استفاده از ایتنرنت، یک وسیله جهانی:در کسب در اینترنتی اگر به درستی کار کنید می‌توانید از قدرت اینترنت که دسترسی میلیون‌ها نفر در سطح کشور و میلیاردها نفر در دنیا را به اطلاعات و ارتباطات را فراهم کرده استفاده نمایید و از این امکان قدرتمند برای پولسازی استفاده کنید

۲ – فعالیت بروز و کسب در آمد خوب:اگر می خواهید بعد از راه اندازی و اقدام به فعالیت ، به درآمد بیشتری برسید باید تلاش و علم خود را افزایش دهید و در جا نزنید.به همین خاطر باید فعالیت های بروز و با پیگیری های مکرر را فراموش نکنید.

۳ – داشتن آزادی زمان و مکان: امروزه شما هرجایی که هسیتد می توانید با داشتن یک موبایل هوشمند یا یک کامپیوتر یا لپ‌تاپ و یک دسترسی مناسب به اینترنت، پول دربیاورید و از زمان و اوقات فراغت خود هم کسب درامد کنید.

۴ – شما نیاز مند مدرک و گواهینامه خاصی نیستید، بدون نیاز به استخدام : برای خودتان کار کنید و هرچقدر که تلاش کردید  سود و درامد بهتری بدست می آورید. نیازی به مدرک دانشگاهی و یا مجوز خاصی ندارید. این یک مزیت بزرگ برای افراد فعال و پرانرژی است.

۵ – گزینه‌های دیگر برای کسب درآمد: اگر شما در یک شهر کوچک هستید نگران نباشید شما در اینترنت و کسب درآمد آنلاین، می‌توانید از روش‌های متعددی که به سرعت به تعداد آنها افزوده می‌شود یک یا چندتا را انتخاب کنید و برای کسب درآمد از آنها استفاده کنید.

۶ – خودتان درآمد خودتان را بدون محدودیت مشخص می‌کنید: اگر کسب درآمد آنلاین می‌تواند جوابگوی عطش شما برای درآمد بیشتر و بدون محدودیت باشد، عجله نکنید! اگر اول راه هستید، ابتدا بهتر است تا زمانی که یک درآمد خوب و پایدار از اینترنت بدست می‌آورید شغل خودتان را حفظ کنید و بعد تصمیم بگیرید.

 راه‌اندازی و کسب درآمد از کسب و کار اینترنتی

اگر برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار اینترنتی کوچک،  اقدام کرده اید می توانید با مراجعه به سایت ما قدم به قدم به هدف تان نزدیک شوید ما مطمئن هستیم، موفقیت شما حتمی خواهد بود.  بسیاری از کسب‌ و کارهای اینترنتی به همین طریق شکل گرفته اند.

مراحل شروع کسب و کار اینترنتی بطور خلاصه:

۱ – یک بازار پیدا کنید و یک محصول برای فروش به آن بازار داشته باشید
۲ – یک سایت  کاربر پسند مناسب بسازید
۳ – محتوایی تولید کنید که بازدید کنندگان را به مشتری تبدیل کند
۴ – از موتورهای جستجو و سایر راه‌ها ترافیک جذب کنید
۵ – به عنوان یک شخص متخصص در زمینه کاری‌تان با اعتماد به نفس عمل کنید
۶ – مشتریان و مخاطبین‌تان را با ایمیل یا در فضا مجازی پیگیری کنید
۷ – درآمدتان را با پیشنهادات جدید و اتقادپذیری بالا افزایش دهید

 درمورد کسب و کار اینترنتی بیشتر بدانیم:

بیشتر افرادی که قصد دارند به تازگی کسب و کار اینترنتی را شروع کنند، این اشتباه را مرتکب می‌شوند که ابتدا به دنبال یک محصول می‌گردند تا سپس بازاری برای فروش آن پیدا کنند.

برای افزایش احتمال موفقیت شما، باید ابتدا بازار را پیدا کنید، سپس به دنبال محصول یا خدمات مناسب برای فروش به آن بازار باشید. نکته اینجاست باید افرادی را بیابید که به دنبال یک راه‌حل برای مشکل‌شان هستند ولی با جستجو کردن، نتایج خوب زیادی را پیدا نمی‌کنند. در اینترنت انجام چنین تحقیقاتی تقریبا ساده است :

 • گروه هاو کانالهای فضای مجازی و سایت‌هایی که مردم در آنجا به سوال و جواب و گفتگو می‌پردازند را بررسی کنید و ببینید مردم به دنبال چه راه‌حل‌هایی هستند
 • با جستجوکردن کلمات کلیدی، کلماتی بیابید که افراد زیاد آنرا در گوگل و یاهو جستجو می‌کنند
 • شما میتوانید با مراجعه به اینترنیت ، سایت رقبای احتمالی‌تان را بررسی کنید و از کارهایی که آنها برای جذب و رفع نیاز مخاطبین‌شان انجام می‌دهند نکته برداری کنید. سپس می‌توانید از چیزهایی که یاد گرفته‌اید برای ایجاد یک محصول یا خدمات برای بازاری که وجود دارد استفاده کنید ( و اینکار را بهتر از رقیبان انجام دهید).

پس از اینکه یک بازار یافتید و محصول و خدمات را برای فروش آماده کردید، اکنون باید یک سایت برای کسب‌وکار اینترنتی‌تان راه‌اندازی کنید.

سایت شما دارای محیطی خلوت ولی حساب شده باشد تا مشتریان سردرگم نشونددر غیر اینصورت،  آنها برای همیشه سایت را ترک خواهند کرد. پس سایتی ساده ولی در عین حال کاربردی راه اندازی کنید.

چند نکته مهم در باره طراحی سایت برای کسب و کار آنلاین

 • ترجیحا ۱ یا حداکثر ۲ فونت با یک زمینه ساده در سایت‌تان وجود داشته باشد
 • منوی کاربری سایت‌تان را ساده و کاملا واضح بچینید
 • فقط زمانی از ویدئو، گرافیک و یا فایل‌های دیگر استفاده کنید که محتوایی که می‌خواهید به مخاطب برسانید را بهبود بخشد
 • یک فرم دریافت ایمیل بسازید و با دادن چیزی به مخاطبین، ایمیل آنها را دریافت کنید و سپس با ایمیل آنها را پیگیری کنید
 • خرید را برای مشتری راحت کنید به طوری که بیش از ۲ کلیک تا صفحه تسویه حساب فاصله نداشته باشد
 • سایت شما محل کسب آنلاین شماست، بنابراین باید به جایی راحت برای مشتریان شما تبدیل شود

برای راه‌اندازی سایت اولین قدم تهیه هاست و دامنه است و بعد از آن باید نرم‌افزار یا سیستم مدیریت محتوا یا فروشگاه‌ساز مناسب را روی هاست راه‌اندازی کنید. این کار را به ما بسپارید.

 

 کاری کنید که بازدیدکنندگان را از لحظه ورود به سایت در مسیر تبدیل شدن به مشتری قرار گیرد

۱ – حس کنجکاوی و توجه شخص را با یک عنوان جذاب بدست آورید
۲ – مشکلی که محصول‌ شما حل می‌کند را توضیح دهید
۳ – اعتبار خودتان را به عنوان یک شخص معتبر ایجاد کنید
۴ – نظرات مردمی که محصول شما را امتحان کرده‌اند در صفحه محصول اضافه کنید
۵ – درباره محصول صحبت کنید و اینکه چطور می‌تواند به کاربر منفعت برساند
۶ – یک پیشنهاد ردنشدنی ارائه کنید
۷ – یک اطمینان قدرتمند برای محصول و یا خدمات‌تان در نظر بگیرید
۸ – حس فوریت در مخاطب ایجاد کنید
۹ – با شیوه جذاب، از مخاطب بخواهید محصول را خریداری کند

در بین محتوای ترغیب کننده‌تان، باید روی این تمرکز کنید که چطور محصول یا خدمت شما می‌تواند به طرز خاصی توانایی حل مشکل و یا بهبود زندگی آنها را داراست. مانند مشتری فکر کنید و از خودتان بپرسید “این محصول چه منفعتی برای من دارد؟”

نمونه های دیگری که علاقه مندان بازدید میکنند:

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت بنگاه ماشین

طراحی سایت پزشکی

بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت