مثبت اندیشی

حس خوب

مثبت اندیشی

تاثیرات مثبت اندیشی در زندگی

تاثیر شگرف مثبت اندیشی در موفقیت

مثبت اندیشی: برای موفق بودن زندگی روزمره، باید تفکراتی که در ذهن می‎پرورانید را درست و با دقت انتخاب کنید. افکاری که شما درباره خودتان، توانایی‌هایتان، دستاوردها یا شکست‌های تان دارید و همچنین تصوری که در ذهن‌‌تان نسبت به توانایی‌تان برای رسیدن به موفقیت دارید، در نهایت در زندگی‌تان عملی خواهند شد.

 اگر تفکرات شما منفیِ است می‌توانید راهکارهایی که در ادامه آورده‌ایم را جهت مثبت اندیشی انجام بدهید:

۱-آماده سازی ذهن

شما باید یاد بگیرید که خودتان را برای یک وضعیت ذهنی مثبت آماده کنید. افکارمثبت را جایگزین افکار منفی و ناامیدکننده‌‌تان کنید. برای این کار باید تمرکز ذهن خود را بر توانایی‌های درونی تان بگذارید. این کار سبب می‌شود که از حرکت باز نایستید و به تلاش ادامه دهید.

۲-عامل انگیزه خود را کشف کنید

به دنبال چیزهایی باشید که به شما انگیزه تلاش و کوشش می‌دهند. می توانید فکر کنید که در گذشته چه چیزهایی به شما انگیزه داده است تا تغییری در روند زندگی‌تان ایجاد کنید و به دنبال اهداف‌تان بروید. هر زمانی که بتوانید به خودتان برای یک هدف انگیزه بدهید، این انگیزه سبب می‌شود سریع‌تر در مسیرتان حرکت کنید و در نهایت موجب خواهد شد که موفقیت‌های بیشتری به دست آورید.

۳- هدفتان را باور داشته باشید

هرچقدر بیشتر  تحقق یک هدف  را باورداشته باشید، احتمال بیشتری برای بدست آوردن آن وجود دارد. این نوع تمرین ذهنی، باعث مثبت‌اندیشی شما می‌شود و شما را به موفقیت نزدیک تر میکند.

۴- نظم بخشیدن به ذهن 

زمانی که در کار خود با مشکلی مواجه می‌شوید، احتمالا کنترل احساسات و افکار خود را ازدست خواهید داد. برای اینکه خوش‌بین باقی بمانید، ذهن خود را نظم ببخشید و ازنفوذ افکار  بدبینانه جلوگیری کنید و از لغزش در سراشیبیِ سوال «چه می‌شود؟» نجات پیدا کنید.

۵- روی راه حل متمرکز شوید

برای اینکه نگرش خوبی داشته باشید، یاد بگیرید که ذهن‌تان را بر راه‌حل‌ها متمرکز کنید نه بر مشکلات.

۶- متعهد باشید

زمانی که صد درصد نسبت  به کارتان متعهد هستید،  این تعهد به عنوان موتورمحرکه شما برای رسیدن به اهداف‌تان کمک می‌کند. تعهد کامل، شک و تردید را از بین می‌برد.

پیشنهاد می شود:

طراحی سایت در مشهد

طراحی سایت در وردپرس

طراحی اپلیکیشن

اثرات مثبت اندیشی

مثبت  اندیشی ، قدرت تمرکزشما را بالا می‌برد. مثبت نگریستن باعث می‌شود حواستان به حواشی، منفی بافی‌ها و پیش‌آمدهای جزئی که باب میلتان نیستند پرت نشود و درنتیجه همه تمرکزتان رومسیراصلیتان قرارمی‌گیرد.

نگرش مثبت سبب تقویت اعتماد به نفس‌تان می‌شود. مثبت بودن، نقاط ضعف و چیزهایی که باعث آزارتان می‌شود را برایتان کمرنگ کرده و درنتیجه باعث تقویت اعتماد به نفس شما می‌شود.

مثبت اندیشی، فرصت‌های زندگی‌ات را نمایان می‌کند. تا زمانی که درحال غرزدن و گله کردن و دان انرژی منفی‌ باشید، نمی‌توانید فرصت‌های زندگی را که راه رسیدن به موفقیت هستند را ببینید و توانایی تشخیص آنها را ندارید.

با مثبت اندیشی به خود باوری می‌رسید. مثبت اندیشی استعدادها و توانایی‌هایتان را برای شما آشکار می‌سازد و باعث می‌شود به خود اعتماد داشته وبه خودباوری برسید.

نگرش مثبت نقطه تحمل  شما در مقابل ناهمواری های زندگی تان بالا می‌برد. اگر مثبت اندیش باشید کارها برای شما آسان‌تر و قابل حل‌تر می‌شود.

مثبت اندیشی باعث حسن اعتماد دیگران به شما می‌شود. درجملات  بالا به تاثیر مثبت اندیشی درکشف توانایی‌ها و در نتیجه خودباوری و بالا رفتن اعتماد به نفس اشاره کردیم. زمانی که شما به خودباوری برسید و اعتماد به نفس داشته باشید، دیگران نیز راحت‌تر می‌توانند به شما اعتماد کنند و مسئولیت‌های بزرگتری به شما بسپارند. در نتیجه می‌تواند باعث ارتقا جایگاه شما در کار و یا خانواده و…شود.

بسیاری ازانسانها  به دلیل مشغله های زیاد کاری و مسئولیت هایی در زندگی احساس خستگی، کلافگی و بی حوصلگی زیادی می کنند و در نتیجه خیلی راحت به مسائل منفی توجه نموده و این افکار منفی به درون مغز راه پیدا می کنند.مثبت اندیشی

مثبت اندیشی

باورها و اعتقادات هر فرد و نوع برداشتش از زندگی و وقایع آن است که او را به سمت و سوی سعادت و یا بدبختی می برد هیچگاه افکار منفی به ذهنتان راه ندهید و هرگاه موقعیت نامطلوب یا مسئله ناخوشایندی در زندگیتان پیش آمد، به دنبال راههای مثبت و طلایی برای حل آن مسائل باشید.

داشتن تفکرات مثبت، در ارتقای سلامت فیزیکی شما تاثیر زیادی دارد . شما زمانی که در موقعیت هایی قرار می گیرید که افکار منفی به ذهنتان راه می یابد راه هایی برای رسیدن به مثبت اندیشی بیابید تا علاوه بر داشتن ذهن آرام جسم سالمی را برای خود به ارمغان بیاورید.

بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت