روش های طراحی سایت ….

وب سایت یا اپلیکیشن

روش های طراحی سایت ….

 روش های طراحی سایت با کدام سیستم بهتر است و کدام یک زودتر به نتیجه می‌رسد؟

روش های طراحی سایت، با سیستم‌های مدیریت محتوای متن باز مانند jummla یا wordpress یاCMS های اختصاصی  کدام را انتخاب کنیم؟

چگونه  میتوانیم کسب‌و‌کار فعلی خود را هوشمند تر کنیم؟

 امروزه همه افراد جامعه ما، در دنیای مجازی به دنبال کالا و نیاز های خود می گردند، داشتن وب‌سایت فعال و هوشمند برای صاحبان مشاغل در دنیای امروز به یکی از مهم‌ترین ابزارها جهت توسعه کسب‌کارها تبدیل شده است. شما برای ارتباط با مشتریان و جذب آنها با داشتن وب‌سایتی توانا می‌توانید به راحتی نیاز آنها را فراهم نموده و باعث جلب رضایت مشتریان خود شوید و این، همان نردبان است که برای موفقیت به آن نیاز دارید.

به همین منظور توسعه‌دهندگان وب ، برای طرحی سایت با رتبه بالاو موفق وبرآورده کردن نظر صاحبان مشاغل ، به دنبال طراحی وب‌سایت مناسب با سیستمهای مدیریت محتوا هستند. شایان ذکر است که نحوه طراحی وب‌سایت و ارائه آن در اینترنت و همچنین ابزاری که در تهیه آن بکار میبریم آنقدر مهم است که می‌تواند در موفقیت ویا شکست یک کسب‌و‌کار بزرگ ، تاثیر بسزایی بگذارد.

از طرفی با افزایش روز افزون ، افراد و علاقمندانی که به استفاده از وب‌سایت رو‌می‌آورند، نیاز به طراحی سایت های متنوع تر و زیباتر احساس می شود. دلیل آن هم این است که اکنون صاحبان کسب‌و‌کارهای سنتی هم نیز دریافته‌اند که داشتن یک وب‌سایت ، برای ارتباط با مشتریان ضروری و لازم است و امکان بهبود شغل و کسب و کارشان بدون وب‌سایت، بسیار سخت است. آنها می دانند که با داشتن وب‌سایتی تخصصی، می‌توانند به خوبی خدمات و محصولات خود را به مشتریان معرفی و ارائه کنند.

 طراحی سایت هم مانند هر حرفه دیگر، متخصصان خود را دارد، و می بایست از شرکت های معتبری که دراین زمینه فعالیت میکنند برای طراحی سایت خود کمک گرفت.متخصصان این امر، با توجه به در خواست های شما سایت مورد نظر شما را طراحی خواهند کرد.

 تفاوت‌های روش های طراحی  سایت با وردپرس ویا CMS های اختصاصی

متخصصان طراح برای طراحی سایت دو گزینه را پیش روی خود دارند:

۱– طراحی سایت با CMS های اختصاصی.

۲- طراحی وب‌سایت با Open Source وردپرس.

نکته: برای انتخاب درست، ابتدا باید بدانیم که قرار است از سایت مورد نظر چه استفاده‌هایی صورت بگیرد  و و خواسته ما از یک سایت چیست؟ پاسخ دادن به این سئوال، مشخص می‌کند که با چه سیستمی می‌توانیم کار خود را شروع کنیم و بهترین روش‌ طراحی وب‌سایت را برای آن  کسب‌و‌کار انتخاب کنیم.

۱-cmsهای اختصاصی (Content Management System) چگونه کار می‌کنند؟

روش های طراحی سایت

یکی از همیشگی و متداول، روش‌های طراحی سایت با استفاده از سیستم مدیریت محتوای اختصاصی یاCMS های اختصاصی می باشد. این سیستم این امکان را به مدیران وب‌سایت‌ها و طراحان می‌دهد تا یک سایت بسیار گسترده در زمینه‌های فروشگاهی، اطلاع رسانی و غیره را طراحی و ارائه نمایند.

در حقیقت CMS یک سیستم مدیریت محتوا با طراحی کاملا اختصاصی و سلیقه‌ای‌ است. در این سیستم، زمان بیشتر و هزینه پیاده‌سازی نسبتا زیادی نسبت به سیستم‌های اوپن سورس لازم است.

۲- سیستم مدیریت محتوای متن باز وردپرس WordPress چیست؟

روش های طراحی سایت

ولی سیستم‌های مدیریت محتوای متن‌ باز مانند ورد‌پرس، جوملا و دروپال از بهترین و مشهورترین سیستم‌های مدیریت محتوا وپر کاربرد ترین روش های طراحی سایت در دنیا هستند که در طی چند سال اخیر با برنامه نویسی و اضافه کردن امکانات به دست متخصصان امر برنامه نویسان از سراسر جهان، تکامل و بهبود یافته است. وردپرس نیز یکی از سیستمهای مدیریتی متن باز، با وجود معایب و مزایای خود، حدود ۷۵ میلیون سایت را پشتیبانی می‌کند می توان گفت اکنون تعداد زیادی از سایت‌های جدید با این سیستم راه اندازی شده اند.

در وردپرس امکان طراحی و خرید پلاگین‌ها (قالبها) و افزونه‌هایی که مورد نیاز سایت شماست، وجود دارد و مطابق با کاربرد اختصاصی انها در سایت، می‌توان به آن‌ها دسترسی پیدا کرد. این پلاگین ها و افزونه ها به صورت رایگان یا با پرداخت هزینه تهیه و توسط متخصصان یا طراحان سایت، بکار گرفته می‌شود.

رابط کاربری بسیار ساده و چشم‌نواز یکی دیگر از  ویژگی‌های بسیار مهم روش های طراحی سایت بویژه سیستم‌های مدیریت محتوای متن باز وردپرس است که با استفاده از این ابزار طراحی سایت، طراحان می‌توانندبا داشتن اعتماد به نفس در این روش های طراحی سایت، بدون نیاز به توانایی و دانش کدنویسی و بایک محیط شی گرا، یک سایت مطلوب و زیبا را طراحی کنند و در اختیار کاربران ومدیران کسب‌و‌کارها مشاغل قرار دهند.

مزایای طراحی سایت با وردپرس wordpress :

 •  رایگان بودن استفاده از وردپرس در اکثر اوقات
 • تعدادی ازافزونه‌های موجود در وردپرس رایگان است.
 • بیش از صد‌ها افزونه و پلاگین رایگان در وردپرس برای اضافه کردن به سایت تان وجود دارند.
 • بهینه‌سازی محتوا در ورد‌پرس بسیار آسان و به صرفه (SEO) است.
 •  برای فرم دهی به ظاهر سایت در وردپرس برخی قالب‌ها و پوسته‌های کاملا رایگان  ارائه شده است.
 •  حذف و اضافه نمودن امکانات و ایجاد تغییرات به دست فردی به جز طراح سایت، هم امکان پذیر است.
 •  گستردگی و قابل دسترس بودن انجمن‌های طراحان سایت‌های وردپرس
 •  امکان به روزرسانی‌های راحت و دقیق برای ایجاد امکانات جدید و تغییرات ظاهری و محتوای سایت
 •  مدیریت یک وب‌سایت وردپرسی بسیار آسان می باشد.
 •   امکان استفاده از زبان ومحیط فارسی در یک وب‌سایت وردپرسی بسیار برای شما خوشایند است.
 •  با افزونه‌ ووکامرس WooCommerceامکان ایجاد سایت فروشگاهی امکان پذیر است.
 •  پشتیبانی گرفتن از تمامی محتوا‌های قدیمی سایت در وردپرس به راحتی انجام می شود.
 •  استفاده بر روی تبلت و موبایل از محیط وردپرس امکان پذیر است.
 • می‌توان از افزونه‌های مخصوص خیلی راحت میتوان برای طراحی سایتهای چند زبانه  استفاده کرد.
 •  برای طراحی سایت امکان استفاده از کد‌های آماده و از پیش طراحی شده وجود دارد.
 •  در روش های طراحی سایت وردپرسی دسترسی به اطلاعات سایت بسیار آسان است.
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت