وب سایت یا اپلیکیشن

وب سایت یا اپلیکیشن

 وب سایت یا اپلیکیشن

 

در مورد فرق وب اپلیکیشن با وب سایت، نظرات متفاوتی وجود دارد:

گاهی اوقات تفاوت های بسیار ظریف و نامحسوسی بین وب سایت و اپلیکیشن وجود دارد که معمولا تشخیص تفاوت ها را بسیار پیچیده و مشکل می کند. اکثر اوقات این دو اصطلاح به شکل غلط و اشتباه به جای هم استفاده میگردند و با توجه به اختلاف های تخصصی و ریز و ظریفی که وجود دارد نمی توان در کاربرد اشتباه این دو لغت با هم ایراد گرفت.

وب سایت یا اپلیکیشن

تعریف وب اپلیکیشن

وب اپلیکیشن یک نرم افزار کاربردی است که بنا به درخواست کارفرمایان محترم توسط گروه برنامه نویسی، پس از بررسی و جستجوی مطالب درخواست شده و مستند کردن داده و مشخص نمودن دقیق نقش ها، عملکردها، عمل گرها و روال ها  طراحی و پیاده سازی میشود و قابل ارائه در شبکه داخلی و اینترنت می باشد.

بنابراین باتوجه به نیاز وب اپلیکیشن به شناخت مجموعه و تجزیه تحلیل، طراحی و پیاده سازی آن مدت زمان بیشتری نیاز دارد و هزینه بیشتری را هم صرف میکند.

.

تعریف وب سایت

وب سایت به یک برنامه خدماتی گفته می شود که با ارئه در اینترنت به انتشار یک خبر یا یک مطلب و یا ارائه توضیحات در مورد یک خدمات یک مجموعه می پردازد.

 

در تفاوت های اساسی بین وب سایت و اپلیکیشن می توان گفت ،تاکید وب سایت بر محتوا و اطلاعات ارائه شده می باشد ولی وب اپلیکیشن بر عمل و تعامل در یک محیط شی گرا و کاردبری تکیه دارد.

در وب سایت مطالب را برای همه بطور یکسان ارائه می شود در حالی که در یک وب اپلیکیشن کاربردی، ممکن است ارتباط با مشتری یا کاربران باتوجه به ویژگی هایی که در اثر تعامل با کاربر بدست آمده، اطلاعات را پردازش شود و مطلبی را به کاربر نمایش دهد که مورد نیاز آن کاربر باشد و به سلیقه، سن، توانایی مالی و جنسیت او بسیار نزدیک و مفید واقع گردد و این مطلب با مطلبی که به یک کاربر دیگر نمایش داده می شود متفاوت است .

مثلا ممکن است، یک رستوران یک وب سایت داشته باشد و یک سری اطلاعات را از مشتریان خود دریافت کند و سپس یک سری خدمات را به آنها ارائه دهد.مثلا پس از ثبت نام کاربر در سایت، کاربر می تواند منوهای غذایی بروز رستوران را ببیند و از طرفی نظرات مشتریان را درمورد ارائه خدمات بهتر راجمع آوری نموده و پس از مدتی اطلاعاتی که از مشتریان و کاربران سایت خود کسب نموده را می تواند با طراحی یک وب اپلیکیشن ، خدمات خود را به شیوه بهتری ارائه نماید و با توجه به موقیعت مکانی و زمانی می تواند ساعت کار خود را تعیین و حتی روزهای خاصی را جهت پخت و سرو غذاهای خاصی  بپردازد و جهت ارسال سفارشات از بهترین امکانات موجود استفاد نماید.

یکی از نمونه های بسیار معروف وب اپلیکیشن، می توان به webmaster گوگل اشاره کرد که اطلاعات بسیار زیاد و متفاوت را از سایت ها جمع آوری می نماید، و پس از کنار هم گذاشتن آنها و تجزیه تحلیل آنها خروجی ها بسیار با ارزش و دقیق را به صاحبان سایت ها ارائه می دهد و صاحبان سایت ها با مطالعه این اطلاعات و نمودار ها، استقبال کاربران از سایت، صفحات پربازدید و جذاب سایت، کلمات کلیدی، موقعیت مکانی بازدیدکنندگان و … را متوجه شده و از این اطلاعات در جهت بهبود سایت خود  استفاده می نماید و با سئو سایت خود، درآمد های بیشتری را کسب می کنند.

وب سایت یا اپیلیکشن

تفاوت های اپلیکیشن تلفن همراه با وب سایت سازگار با تلفن همراه

یکی از بهترین شیوه های توسعه کسب و کار داشتن یک وب سایت  یا اپلیکیشن سازگار با تلفن همراه می باشد. برای توسعه و بهبود بازاریابی یک کسب و کار، یک وب سایت موبایلی می تواند بهترین شروع باشد.

برای راه اندازی یک کسب و کار جدید که نیاز به معرفی بیشتری احساس می شود ، اولین سوالی که در ذهن کسی خطور میکند  این است که بین یک وب سایت یا  اپلیکیشن موبایل کدام مناسب تر و موثرتر است؟ آیا می شود از هر دو ، همزمان استفاده کنیم؟! وب سایت تلفن همراه و اپلیکیشن موبایل ممکن است در ابتدا بسیار شبیه به هم به نظر برسند و تشخیص اینکه کدام یک برای نیاز شما مناسب است، به عوامل متعدد و زیادی بستگی دارد.

 هم وب سایت تلفن همراه ، هم اپلیکیشن تلفن همراه بر روی گوشی های هوشمند و تبلت ها با سیستم عامل های مختلف قابل دسترسی هستند.

وب سایت تلفن همراه هم مثل هر وب سایت دیگری شامل تعدادی صفحه HTML می باشد که به یکدیگر لینک و اتصال دارند که از طریق اینترنت قابل دسترسی هستند و می تواند متن، تصویر و ویدئو را نشان  و ارائه دهد. از طرفی می تواند به یک سری از امکانات تلفن همراه مثل تماس تلفنی، نقشه و مکان یابی، تماس اینترنتی دسترسی داشته باشد. تنها مشخصه ای که وب سایت تلفن همراه را از سایر وب سایت ها متمایز می کند،  این است که طراحی و کاربرد واکنشگرای آن برای نمایش روی صفحه نمایش های کوچکتر آماده شده است.

 

اپلیکیشن ها ،برنامه های کاربردی  واقعی هستند که با دانلود و نصب بر روی دستگاه تلفن همراه و تبلت ؛ به جای اینکه در یک مرورگر قابل نمایش باشند به ارائه ی خدمات طراحی شده می پردازند. کاربران، نرم افزارهای مورد علاقه خود را در بازارهای نرم افزار نظیر googleplay و  Bazaarجستجو نموده و پس از یافتن نرم افزار مورد نظر خود آن را دانلود و نصب می نمایند. یک برنامه کاربردی یا اپلیکیشن ممکن است مثل وب سایت، اطلاعاتش را از اینترنت دریافت نموده و یا می تواند درخواستهای را دانلود کرده و در مواقعی که اینترنت دسترسی نباشد هم به اطلاعات خود دسترسی داشته باشد.

 

هنگام تصمیم گیری برای ساخت یک اپلیکیشن تلفن همراه یا یک وب سایت ، انتخاب مناسب ترین گزینه کاملا به عهده و اهداف نهایی شما بستگی خواهد داشت. اگر شما در حال توسعه یک کسب و کار هستید، احتمالا بهترین گزینه برای شما وبسایت به همراه یک اپلیکیشن مناسب است.و اگر هدف شما تنها ارائه محتوا به مخاطبان است، وب سایت بهترین گزینه است.  واگر شما می خواهید یک بازی را ارائه کنید اپلیکیشن کاربردی بهترین گزینه می شود. در حالی که در بیشتر موارد ممکن است به این نتیجه برسید که هر دو لازم است اما به جرات می توان گفت انتخاب اپلیکیشن بدون وب سایت به ندرت دیده می شود.

عموما اپلیکیشن های تلفن همراه برای اهداف بسیار خاص که  معمولا روی مرورگرهای وب در کامپیوتر قابل ارائه نباشند و یا جهت تکمیل اجزای دیگر یک وب سایت ساخته می شوند.

طراحی سایت درمشهد

طراحی سایت فروشگاهی در مشهد

طراحی سایت بنگاه خودرو در مشهد

بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت