کدام کشورها بیشترین تولید بیت کوین را دارند؟

www.vitaminwp.ir

کدام کشورها بیشترین تولید بیت کوین را دارند؟

کدام کشورها بیشترین تولید بیت کوین را دارند؟

مهمترین عامل در این که( کدام کشورها بیشترین تولید بیت کوین را دارند؟)می تواند هزینه استخراج آن باشد؟

بسیاری از کشورهای اروپایی مثل آلمان و دانمارک در جایگاه گران‌ترین کشورها برای استخراج بیت‌کوین و اتریوم هستند. در واقع امروزه استخراج بیت‌کوین در دو کشور فوق‌الذکر در حدود ۱۴ هزار دلار هزینه خواهد داشت!

دانشگاه کمبریج انگلستان تحقیقی را انجام داده وکه براساس آن با توجه به استخراج بیت‌کوین و ارزهای دیگر در جهان و وابستگی آنها به هزینه های برق مصرفی، در کشورهای شرق دور به ویژه کشور چین ملقب به پایتخت‌های استخراج در دنیا هستند.

بهترین نمونه از سایت های طراحی شده در مشهد را میتوان در ویتامین وردپرس ببینید

 

 برای تولید بیت کوین بهترین کشور دنیا کجاست؟

باتوجه به سرعتهای تفاوت استخراج بیت کوین در قسمت‌های مختلف دنیا، کشور ونزوئلا میتواند یکی از بهترین محل هایی برای کسب سود بالا از راه استخراج بیت‌کوین باشد.
هزینه استخراج  در این کشور فقط ۵۳۰ دلار است به همین دلیل این کشور با توجه به ساختار اقتصادی خود به دنبال یک عرضه اولیه سکه (ico) با نام پترو می باشد که بر پایه نفت آن کشور قرار دارد.  قیمت عرضه این سکه حدود ۶۰ دلار پیش بینی شده است که درصورت تحقق، بیشترین قیمت برای عرضه اولیه یک سکه در بازار ارزهای دیجیتال خواهد بود.
با توجه به اینکه ارز داخلی کشور ونزوئلا با تورم شدیدی مواجه است اما چون سود بهره برداری از استخراج ارزهای دیجیتال در این کشور خیلی زیاد است برای ماینرهای این کشور صرفه اقتصادی دارد تا دست به این کار بزنند.
حدود قیمت فعلی بیت‌کوین که روی ۱۰ هزار دلار در نوسان است، از طرفی وضعیت سیاسی و اقتصادی این کشور، طوری است کسب سود بالای مردم ونزوئلا بسیار منطقی به نظر می آید.  سود استخراج در کشور ونزوئلا نه تنها در زمان صلح به نفع مردم است حتی مردم آمریکای جنوبی از این برق ارزان که در اختیار دارند در جهت بهره‌برداری در زمان بحران هم نیز استفاده می‌کنند.
سود اقتصادی مناسب به ارزان بودن منابع مورد نیاز مربوط به استخراج بیت کوین بستگی دارد، با این حال افرادی که به استخراج ارزهای دیجیتال علاقه‌مند می باشند  می‌توانند وارد بازار این کار شوند و با کاهش هزینه‌های برق مصرفی ، سود قابل قبولی را به دست آورند. هزینه برق مصرفی در اقصا نقاط دنیا متفاوت است استخراج بیت‌کوین در یک کشور خاص می‌توانید بسیار سودآورتر از استخراج در کشورهای دیگر باشد.

 

www.vitaminwp.ir

هزینه تولید بیت کوین چگونه محاسبه می‌شود؟

شکل زیر لیستی از هزینه دلاری استخراج یک بیت‌کوین در کشورهای مختلف را نشان می‌دهد. این اطلاعات براساس گزارش مصرفی سه استخراج‌کننده AntMiner S7,AntMiner S9 و Avalon 6 به صورت میانگین برای استخراج بیت‌کوین ارائه شده است. در این مطالعه، اطلاعات مربوط به قیمت‌ برق مصرفی از سه منبع دولت هر کشور، شرکت‌های محلی تأمین برق و آژانس بین‌المللی انرژی تأمین تهیه شده است.

ا توجه به سرعت انتقال اطلاعات بالا، به راحتی تفاوت استخراج در قسمت‌ های مختلف دنیا قابل لمس خواهد بود. کشور ونزوئلا بهترین مکان برای کسب سود بالا از راه استخراج بیت‌ کوین است. روند استخراج فقط ۵۳۰ دلار هزینه برمی‌دارد. ضمناً این کشور با توجه به ساختار اقتصادی خود به دنبال یک عرضه اولیه سکه (ico) با نام پترو که بر پایه نفت آن کشور قرار دارد، است.

این موضوع توسط شخص رئیس‌جمهور آن کشور دنبال شده و گزارش عملکرد آن در هفته پیش معرفی شد. قیمت عرضه این سکه حدود ۶۰ دلار است که درصورت تحقق، بیشترین قیمت برای عرضه اولیه یک سکه در بازار ارز های دیجیتال خواهد بود. در همین بین نیز رایزنی‌های خاصی هم با کشورهای آمریکای جنوبی و کشور قطر انجام شده است.

با توجه به قیمت فعلی بیت‌کوین که روی ۴ هزار دلار در نوسان است، این پتانسیل برای استخراج‌کنندگان آمریکای جنوبی با نرخ بهره‌وری بسیار بالا وجود دارد. به علاوه اینکه براساس وضعیت سیاسی و اقتصادی آن کشور، بسیار منطقی است که شاهد کسب سود بالای مردم ونزوئلا از استخراج ارزهای دیجیتال باشیم.

این سود استخراج در کشور ونزوئلا نه تنها در زمان صلح به کار می‌آید بلکه مردم آمریکای جنوبی از این برق ارزان در جهت بهره‌ برداری در زمان بحران نیز استفاده می‌کنند در حالی که ارز داخلی کشور خودشان با تورم شدیدی مواجه است.

طراحی سایت ارزان در مشهد

طراحی سایت وردپرسی در مشهد

طراحی اپلیکیشن در مشهد

بیت کوین در ایران

حکیمی، معاون فن آوری بانک مرکزی، گفته است “که این بانک در حال حاضر نه بیت‌ کوین را تایید می‌ کند و نه رد و تا زمانی که بانک مرکزی به عنوان سیاست گذار در رابطه با آن هنوز سیاست خود را جمع بندی و اعلام نکرده است، فقط می‌تواند نسبت به آن هشدار دهد. با این حال برخی منتقد هستند که بانک مرکزی جلوی این ارزها را نمی‌ گیرد در حالی که آنها اپلیکیشن‌ هایی هستند که ما نمی‌ توانیم جلوی آن را بگیریم اما مهم هشدار است که در رابطه با آن به عموم اعلام می‌ کنیم که هم ریسک بالایی دارد و هم احتمال کلاهبرداری در آن وجود دارد.”

از طرفی، جالب است که بدانید مدیر عامل فرابورس کشور از احتمال ورود بیت‌کوین به بازار بورس خبر داده است و هنوز  مشخص نیست که موضع گیری نهایی ایران و سازمان‌ های دولتی مربوطه،  در مقابل پول و ارز دیجیتالی دقیقاً چه خواهد بود.

نهاد رسمی تنظیم مقررات در این زمینه بانک مرکزی است و بورس‌ مسلما به‌ عنوان جزئی از یک کل قادر نیست چنین کاری را بدون هماهنگی انجام دهد.

 

نمی‌ توان به تولید ارز دیجیتال و بیت کوین  برچسب خلافکارانه و یا هرمی زد زیرا هیچ‌ کس در بازار بیت‌ کوین وعده پولدار شدن را به کسی‌ نمی‌ دهد و از طرفی بسیاری از خلاف‌ کاران دنیا از اسکناس هم برای تبادلات مالی خود استفاده می‌ کنند که در این صورت معاملات با اسکناس رسمی هر کشور هم می تواند خلاف باشد.

بانک مرکزی در حال حاضر طوری سخن می گوید که بار حقوقی مشکلات بیت‌ کوین از دوش دولت برداشته شود تا هرکس که  وارد این بازار می‌ شود، عواقب آن را باید خودش بپذیرد.

ww.vitaminwp.ir

 

وضعیت استخراج یا تولید بیت کوین در ایران به چه صورت است؟

تقریبا هزینه استخراج بیت کوین در ایران حدود ۳۲۰۰ دلار در می آید. این مقدار در مقایسه با کشورهای همسایه ایران  و با توجه به هزینه های برق مصرفی در کشور، امکان رقابت خوبی را با سایر کشور ها دارد. با جایگزینی نیروگاه‌ های خورشیدی، بادی و سیکل‌ های ترکیبی ، باسیستم فعلی تأمین و توزیع برق مورد نیاز کشور،  امکان این را فراهم می‌ سازد که از خروج ارز جلوگیری شود و از این فرصت بوجود آمده بتوان یک ردیف درآمد ارزی بلند مدت دست یافت.

کشور روسیه با بررسی و امکان‌سنجی انجام شده در کشور خود نقاطی را مشخص نموده که با سرمایه‌گذاری می توان به استخراج ارزهای دیجیتال با کمترین هزینه نسبت به سایر کشورها اقدام نمود.

کمتر کردن هزینه های برق در سایر کشورها بی‌تردید اتفاق خواهد افتاد و افراد، شرکت‌ ها ویا سازمان‌ هایی برنده خواهند بود که خود را با تغییرات روز دنیا همگام کرده باشند.

 

حال کدام کشورها بیشترین تولید بیت کوین را دارند؟

حدود ۷۲% از کل معاملات بیت‌کوین در پنج کشور : ایالات‌متحده، روسیه، بریتانیا، ونزوئلا و چین انجام می شود.  ۸۶٫۵% از کل معاملات انجام یافته  در  ده کشور دنیا است. این امر از عضه ناهمگون بیت‌کوین در عرصه بین‌الملل و جهانی خبر می‌دهد.

یک شرکت بریتانیایی گفت :  «چیزی که به طور منحصر به فردی جالب است، این مسئله است که چهار کشور صدرنشین در لیست معاملات بیت‌کوین به نوعی با واحد پول ملی خود مشکلاتی داشته‌اند.»

بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت