ارسال و دریافت بیت کوین

ارسال و دریافت بیت کوین

برای ارسال و دریافت بیت کوین چه باید کرد؟

۱- ارسال بیت کوین به دیگران

 

برای ارسال بیت کوین ( Bitcoin ) به یک شخص دیگر، داشتن آدرس کیف پول بیت کوین (bitcoin wallet address) او الزامی می باشید. برای انجام این عملیات ابتدا در حساب کاربری تان روی دکمه Send  بزنید تا پنجره ای مانند شکل زیر باز شود:

 

ارسال بیت کوین

اگر می خواهید بیت کوین بفرستید در لیست بازشو ، گزینه currency را انتخاب کنید.

در فیلد To آدرس کیف پول گیرنده بیت کوین را وارد نمایید.

حال مقدار بیت کوین که می خواهید ارسال کنید را  در فیلدهای بخش Amount(مقدار)  وارد می کنید .شما میتوانید در فیلد BTC دقیقا مبلغ را با واحد بیت کوین وارد نموده و بفرستید و یا در قسمت USD میتوانید مقدار بیت کوین را با واحد دلار وارد کنید تا معادل آن مبلغ، بیت کوین ارسال شود. مثلا اگر می‌خواهید ۱۰۰۰دلار بیت‌کوین به شخصی بفرستید و می‌خواهید بصورت اتوماتیک میزان بیت‌کوین ارسالی به اندازه ۱۰۰۰دلار باشد، کافیست در فیلد USD عدد ۱۰۰۰را وارد نمایید.

 

در بخش بعد شما می توانید یک توضیح برای خودتان و گیرنده، در فیلد Description بنویسید.چون این توضیح به همه نشان داده می شود بنابراین نباید در آن اطلاعات مهم وارد کنید.

در این کادر باید کارمزد ارسال بیت کوین را در گزینه Transaction Fee مشخص کنید، لیست بازشو آن شامل دو گزینه می باشد:

۱- اگر عجله ای ندارید گزینه Regular را انتخاب کنید.

۲- در غیر اینصورتف گزینه را به Priority انتخاب کنید .

در پایان با کلیک روی دکمه Continue به صفحه تایید وارد می شوید که در آن، کیف پول شما، کیف پول مقصد و مبلغ را نشان می‌دهید و با زدن روی  دکمه  Send (ارسال) کار را تمام کنید.

در شبکه بیت‌کوین کارمزد تراکنش‌ها، نسبت به سایر سیستم‌های مالی مانند پرفکت مانی، اوکی‌پی و… بسیار پایین است. به طور معمول انتقال بیت‌کوین به حساب دیگران یا پرداخت با بیت‌کوین، حدوداً ۱۰ دقیقه طول می کشد، در صورتی که شبکه بیت‌کوین شلوغ باشد ممکن  است این عمل تا ساعت‌ها نیز طول بکشد.

 

روش ارسال بیت کوین

 

 

۲- دریافت بیت کوین

برای دریافت بیت کوین باید آدرس کیف پول بیت کوین‌ تان را به شخص فرستنده که قصد دارد برای شما بیت کوین بفرستد، بدهید. برای مشاهده ی آدرس خود، با کلیک روی دکمه Request (درخواست) در حساب کاربری تان، آدرس تان به شما نشان داده می شود و چیزی شبیه این آدرس است : ۱JuiBEg1ndPZAvs5jkwfqMCXevy1kv1b4Z

 

آدرس بیت کوین برای دریافت

 

آدرس بیت کوین برای شما، در زیر عبارت Copy & Share Address به شما نمایش داده می شود.

کد QR :

شما با کلیک روی عبارت View QR Code می‌توانید تصویر QR code مخصوص کیف پول خود را ببینید و دریافت کنید و در جای مناسبی که قابل رویت دیگران باشد، قرار دهید تا افراد دیگر بتوانند با اسکن کردن آن QR code به شما بیت کوین بفرستند مثلا QR Code را می توان روی کاغذ پرنیت گرفت و یا در سایت و وبلاگ های خود انتشار دهید.

لینک سازی آدرس:

شما می توانید یک آدرس لینک برای درخواست بیت کوین بسازید و آن لینک را در اختیار دیگران قرار بدهید تا راحت تر و سریع تر بتوانند برای شما بیت کوین را به مقدار مشخص شده بفرستند.

برای ساخت لینک ابتدا در فیلد Enter amount مقدار بیت کوین یا معادل دلاری آنرا وارد کنید و  در کادر Description پس از وارد کردن توضیحات لازم ، روی دکمه Next کلیک نمایید. به این ترتیب یک لینک مانند شکل زیر به شما نمایش داده می‌شود

 

کپی لینک پرداخت

 

هر وقت لینک فوق را برای شخصی بفرستید،پنجره ای مانند صفحه زیر باز میشود و به شخص مورد نظر نشان داده می‌شود و ایشان می‌تواند بیت کوین های مورد قرار را برای شما ارسال کند.

 

لینک بلاک چین

 

تفاوت آدرس کیف پول و لینک پرداخت

چه مواقعی آدرس کیف پول بیت کوین را بدهیم و چه مواقعی لینک پرداخت بیت کوین بسازیم؟

اگر در سایتی کسب و کار اینترنتی و بیت کوین دارید و از آن درآمد  کسب می کنید و در آن سایت با بیت کوین پرداخت داریدبهتر است از  آدرس کیف پول بیت کوین استفاده نمایید و در صورتی که می خواهید مبلغ معین و خاصی بیت کوین را از شخص دیگری بگیرید، بهتر است لینک پرداخت را برابر روش توضیح داده شده بسازید و برای شخص مورد نظر بفرستید.

مطلب مرتبط با  بیت کوین در ویتامین وردپرس

طراحی سایت مشهد

طراحی سایت ارزان در مشهد

طراحی اپلیکیشن ارزان در مشهد

طر

افزایش امنیت کیف پول

پیشنهاد می گردد پس از ساخت کیف پول و اضافه کردن بیت‌کوین به آن، از بخش Setting حتما ورود دو مرحله‌ای به کیف پول تان را فعال کنید.

تنظیمات امنیتی والت بیت کوین

برای فعال‌سازی ورود دو مرحله‌ای باید یکی از دو روش زیر را بکار بگیرید

۱- از اپلیکیشن‌های Google authenticatorدر گوگل پلی استفاده نمایید.

۲- از لینک اپلیکیشن Authy در گوگل پلی و دریافت اپ مربوطه

 

شما پس از نصب اپلیکیشن، می توانید Qr Code موجود در صفحه حساب کاربری خودتان (مربع سیاه و سفید) را از داخل اپلیکیشن اسکن کنید. پس از اسکن، یک کد شش رقمی چند ثانیه بعد ظاهر می‌شود.  شما این کد را در کادری که زیر عبارت “Enter the code shown in the authenticator app below” قرار دارد، تایپ کنید.

به این ترتیب با زدن روی دکمه CONFIRM و این کدرا ثبت کنید، از این پس ورود دو مرحله‌ای فعال می‌شود .

از این به بعد هر وقت که قصد ورود به حساب کاربری‌تان در Onlinecoinex را داشته باشید، پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور به صفحه‌ی می روید که در آن می بایست این کد شش رقمی را از اپلیکیشن بخوانید و در فیلد مربوطه قرار دهید.

چگونه بیت کوین تولید کنیم؟

برای تهیه بیت کوین روش‌های متفاوتی وجود دارد، در چند سال گذشته، استخراج بیت کوین به صرفه بود ولی الان دیگر به دلیل افزایش هزینه های برق، استخراج بیت‌کوین با کامپیوتر و سیستم شخصی اصلاً به صرفه نیست و بهتر است با دستگاه‌های مخصوص استخراج (ASIC)  استخراج شود در ضمن خرید این دستگاه هم خود هزینه بالایی دارد.

امروزه استخراج بیت‌کوین یک کار کاملا حرفه‌ایبه شمار می اید و نیاز به اطلاعات به روز و سیستم های سخت افزاری قدرتمند دارد.

اما نگران نباشید شما می توانید برای اولین تجربه استفاده از بیت‌کوین، از سایت‌های بیت کوین رایگان که اصطلاحا به آنها faucet می گویند، مقدار کمی بیت‌کوین تولید کنید.

برای دریافت اولین مقادیر بیت‌کوین، سایت‌های دریافت بیت‌کوین رایگان مناسب است تا بیشتر با روش کار ارزهای دیجیتال آشنا شوید.

اطلاعات بیشتر در باره ی بیت کوین از سایت ویتامین ورد پرس

 

بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت