امنیت رمز عبور را چگونه افزایش دهیم؟

رمز عبور

امنیت رمز عبور را چگونه افزایش دهیم؟

امنیت رمز عبور:

در زندگی امروزه ما اطلاعات مهمی در گوشی ، لپتاپ ، تبلت و دیگر وسایل شخصی خود نگه میداریم و به همین دلیل نیاز به یک رمز عبور با امنیت بالا داریم که مطمئن باشیم اطلاعات ما دست شخص اشتباهی نباشد .

رمز عبور برای حساب های کاربری نیز یکی دیگر از رمزهای مهمی است که باید امنیت بالایی داشته باشد مانند رمز عبور حساب GMAIL و… که به راحتی قابل حدس زدن نباشد .

معمولا اکثر مردم برای رمز عبور خود از نام ، شماره تلفن ، تاریخ تولد و یا کلید هایی که پشت سر هم هستند استفاده میکنند که کار اشتباهی است و دسترسی به آنها آسان است .

 

رمز عبور

ما در اینجا به شما چند روش برای بالا بردن امنیت رمز های عبور میگوییم تا از شر نگرانی هک شدن راحت شوید .

۶ روش بالا بردن امنیت رمز عبور :

۱ –  سعی کنید پسورد طولانی باشد

قبلا برای پسورد طول ۶ تا ۸ حرف کافی بود اما حالا برای داشتن امنیت بالا باید رمز  بین ۱۲ تا ۱۴ حرف باشد . زیرا هرچه رمز طولانی تر باشد احتمال اینکه هک یا کرک شود کمتر است . اگر پسوردشما کوتاه باشد برای هکر ها بخصوص آنهایی که فناوری بالایی دارند حدس زدن آن کار راحتی میشود پس پسورد طولانی تری انتخاب کنید .

 

رمز عبور

۲ – استفاده نکردن از کلمات قابل حدس

رمز های عبوری مانند ۱۲۳۴۵۶ و password به راحتی قابل حدس هستند وهرکسی میتواند به آنها دست پیدا کند . همینطور استفاده از کلمه های عبوری مانند نام ، تاریخ تولد ، نام خانوادگی ، نام همسر و … که اطرافیان ما آنها را میدانند کار درستی نیست .

اگر اطلاعاتی را در اینترنت و شبکه های اجتماعی به اشتراک گزاشتید از استفاده از آن برای رمز عبور خود داری کنید ، علاوه بر اینها چیزهایی که ممکن است با سرچ کردن در اینترنت راجب شما بدست بیاورند نباید رمز عبور شما باشد .

 

 

رمز عبور

۳ – استفاده از جملات بجای کلمات

اگر شما بجای استفاده از یک کلمه از یک جمله استفاده کنید قطعا پسورد پیچیده تری دارید ، جملاتی که در یک کتاب خوانده اید یا در یک فیلم شنیده اید که یادتان مانده است را میتوانید در رمز خود قرار دهید .

استفاده از اعداد ،  حروف کوچک و بزرگ ، علامت ها نیز در بالا بردن امنیت رمز عبور بسیار مفید است .

طراحی سایت, طراحی اپلیکیشن, خدمات سئو

۴ – به کار گیری فاصله در رمز عبور

اگر دارید از یک جمله برای رمزخود یا هر چیز دیگری استفاده میکنید کارکتر فاصله را نیز در آن بکار ببرید . این کار حدس زدن پسورد شما را برای ابزار های پیدا کردن رمز عبور بسیار سخت میکند زیرا کارکتر فاصله پسورد را پیچیده میکند .

 

۵ – عوض کردن رمز عبور

بهتر است هر چند وقت یکبار رمز خود را عوض کنیم تا اگر پسوردمان دست کسی هم افتاد نتواند کاری کند و آن تغییر کرده باشد اما به این نکته هم توجه داشته باشید که پسورد جدیدی هم که میگزارید پیچیدگی های رمز قبلی را داشته باشد اما با آن تفاوت داشته باشد .

 

۶ – سعی کنید از یک رمز در دو جا استفاده نکنید

اگر یک رمز عبور قوی پیدا کردید سعی کنید آنرا برای همه جا استفاده نکنید زیرا هرچه پسورد بیشتر تکرار شود امنیت آن پایین تر می آید . کسانی که رمز تمام حساب هایشان مشترک است با این کار در واقع به هکر یک شاه کلید داده اند .

 

امیدوارم نکته های بالا به شما در انتخاب رمز عبور کمک کرده باشد .

بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت