درباره شرکت یاهو بیشتر بدانید؟

درباره شرکت یاهو بیشتر بدانید؟

شرکت یاهو:

یاهو (Yahoo) شرکتی آمریکایی است و در زمینه نرم افزار و اینترنت فعالیت میکند . این شرکت خدمات زیادی در اختیار کاربران قرار داده است مانند موتور جستجو نقشه ، یاهو مسنجر ، ایمیل یاهو ،اخبار یاهو ، تبلیغات گروه یاهو ، شبکه اجتماعی و …

شرکت یاهو در سال ۱۹۹۴ تاسیس شد و در سال ۱۹۹۵ برای مردم شناخته شد .

بازی های شرکت یاهو بخشی از وبسایت یاهو است که کاربران مییتوانند با یکدیگر بازی کنند و سرگرم شوند این بازی ها معمولا با جاوا یا فلش هستند در سال ۲۰۱۱ یاهو ۱۴۰۰  بازی داشت .

معنای خود کلمه یاهو بسیار جالب است این کلمه اولین بار در کتاب های گالیور استفاده شده و به معنی شخصی است که رفتار و چهره زننده دارد آنها به این دلیل این نام را برای شرکتشان استفاده کردند که فکر میکردند خودشان ایگونه هستند .

 

 شرکت یاهو

شرکت یاهو از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار بود و سهام آن هم ارزش بسیار بالایی داشتند به گونه ای که رقیب جدید گوگل بود تمام مردم آن را میشناختند خیلی از ما نیز شروع کارمان با کامپیوتر و اینترنت با ابزارهای یاهو بوده است . اما این روز ها یاهو رونق زمان قدیم خودش را ندارد و دیگر کسی از ابزار های آن و موتور جستجویش استفاده نمیکند . اما در همان سالهای اوج  شرکت یاهو باز هم نمیتوانست در جستجو به گوگل برسد .

در سالهای اخیر برای شرکت یاهو اتفاقات زیادی افتاده است مانند چندین بار جابجایی مدیر عامل . این شرکت خدمات زیادی ارائه میدهد اما هیچ تمرکزی روی بخش خاصی ندارد و معلوم نیست چه برنامه هایی دارد .

شرکت یاهو چندین شرکت نوپا را از آن خود کردن که یکی از آنها Tumblr  بود این کار از محدود سود های یاهو در این سال ها بود که متاسفانه آن هم به دلیل معروف شدن اسنپ چت مخاطبانش را از دست داد .

شرکت مخابراتی ورایزن (verizon):

این شرکت بخش های زیادی از گوگل را خریداری کرده است و به مجموعه خودش افزوده که به یکپارچه شدن و گسترش شرکتش کمک میکند . شرکت ورایزن بخش های مربوط به کسب و کار عملیاتی گوگل را خریداری کرده همچنین تقریبا تمام بخش های کلیدی و مهم یاهو را گرفته است .

اما چه چیز هایی برای خود یاهو باقی مانده است ؟

در بین بخش های که به ورایزن فروخته شده است صحبتی از سرویس Tumblr نشده همچنین بخش

“علی بابا” و یاهو ژاپن فروخته نشده اند .

پس از نهایی شدن خرید یاهو توسط ورایزن نام این شرکت نیز به آلتابا تغییر خواهد یافت .

همینطور احتمالا مدیر عامل این شرکت و کارکنان آن نیز برکنار شوند .

برای ما ایرانی های پر کاربرد ترین سرویس شرکت یاهو ، ایمیل آن بوده است که خیلی خاطره انگیز است و آنها اطمینان داده اند که اتفاقی برای ایمیل های کاربران نخواهد افتاد .

 

شرکت یاهو

 

پاسخ به این سوال که آیا این شرکت یاهو به آخر کار خودش رسیده است یا خیر کار بسیار سختی است و همچنان برخی از سرویس های یاهو به کار خود ادامه میدهند و مخاطب دارند .

مطالب دیگر: طراحی سایت , طراحی اپلیکیشن, خدمات سئو

بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت