رابط کاربری…

رابط کاربری

رابط کاربری:

رابط کاربری یا به انگلیسی UI که مخفف عبارت User Interface است اصلی ترین عامل ارتباط با کاربر است و به همین دلیل اهمیت بسیار زیادی دارد .

هر وسیله و ابزاری که کاربر با آن تعامل دارد دارای UI است مانند سایت ، نرم افزار ، سیستم عامل و … هرکدام انواع مختلفی UI دارند که به کاربر امکان استفاده راحت تر و بهتر را میدهند .  یک رابط خوب و زیبا یکی از مبحث های مهم در حوضه it است .

 

 

 

رابط کاربری اگر به خوبی طراحی شده باشد باعث جلب نظر مشتری و همچنین باعث سرعت بخشیدن به کار و کم شدن هزینه ها نیز میشود .

رابط کاربری موبایل :

برند های مختلف موبایل رابط کاربری مخصوص خودشان را دارند و برخی از آنها بسیار خوب طراحی شده اند به گونه ای که وقتی کاربر با آن کار میکند احساس خوبی دارد و نظرش جلب میشود همینطور باعث میشود از کارکردن با آن خسته نشود .

 

رابط کاربری

 

رابط کاربری سایت :

اگر سایت شما محتوای بسار خوبی داشته باشد و اطلاعات دقیقی در اختیار کاربر قرار دهد اما رابط کاربری خوبی نداشته باشد در جذب مشتری موفق نخواهد بود . رابط های سایت باید دسترسی به بخش های مختلف و خدمات سایت شما را راحت و آسان کند .

اگر برای سایتتان به طراح رابط کاربری نیاز دارید به سایت ما مراجعه کنید :

از آنجایی که یک رابط کاربری خوب باعث جذب و نگه داشتن مشتری در سایت شما میشود و گوگل نیز به رضایت کاربران اهمیت میدهد رابط کاربری خوب در سئو سایت نیز اهمیت خواهد داشت .

 

رابط کاربری

به صورت کلی بخش های رابط کاربری به قسمت های زیر تقسیم میشود :

  • قسمت های ورودی که شامل دکمه ها ، چک باکس ها ، فیلد های داده و …
  • قسمت های ناوبری شامل آیکن ها ، فیلد جستجو ، اسلاید ها و …
  • قسمت های اطلاعاتی مانند باکس های پیام ، نوتیفیکیشن ها و …

رابط نرم افزاری :

نرم افزار ها ابزارهای دیگری هستند که در آنها UI اهمیت زیادی دارد و در واقع ظاهر اپلیکیشن شماست که به کاربر اجازه میدهد کلیت نرم افزار را ببیند . در طراحی UI  نرم افزار باید به موارد زیر توجه کرد :

 

رابط کاربری

  1. سبک طراحی شما باید متناسب با محتوای نرم افزار باشد .
  2. بخش هایی که کاربرد بیشتری دارند باید دسترسی شان آسان تر باشد .
  3. آنالیز کردن رقبا و استفاده از تجربه های موفق .
  4. استفاده از نظرات کاربران و تغییر دادن برای جلب نظرشان در آپدیت ها .
  5. شلوغ نبودن محیط نرم افزار بخصوص در نرم افزار های موبایلی .
  6. تعیین کردن ابزارهای مهم تر و شاخص

 

در طراحی رابط ها رنگ ولعاب دادن به محتوایی که داریم خیلی مهم است در اینجاست که طراح UI از المان ها ، ابزار های بصری ، عکس ها ، تایپوگرافی ، گرافیک ها و … استفاده میکند . و تمام اینها را بر اساس نیاز مخاطبان انتخاب میکند چون در آخر نظر انهاست که اهمیت دارد .

بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت