واقعیت مجازی

واقعیت مجازی

با مقاله معرفی واقعیت مجازی همراه ما باشید .

هرچه علم بیشتر پیشرفت میکند فناوری های بیشتری هم تولید و وارد بازار میشوند یکی از فناوری های جدید که در حال رواج است واقعیت مجازی است ، اگر در حوضه سرگرمی و تکنولوژی فعالیت داشته اید حتما نام آن را شنیده اید ما قصد داریم در این مقاله واقعیت مجازی را به شما معرفی کنیم .

هنگامی که این عینک های جلوی چشمان شما قرار میگیرد شما محیطی را میبینید که بسیار تعاملی است و با حرکت سر ، بدن وچشمان شما واکنش نشان میدهد و بعد از مدت کوتاهی ذهن شما می پذیرد که این محیط واقعی است .

 

واقعیت مجازی

محیط های واقعیت مجازی توسط اپلیکیشن های خاص و محیط های گرافیکی و یا با استفاده از فیلم ها و تصاویر ۳۶۰ درجه ساخته میشوند .

جذابیت این هدست ها اینجاست که ما هنگامی که در حال تماشای یک فیلم هستیم اگر صورتمان را برگردانیم دیگر فیلم را نمیبینیم و اما در واقعیت مجازی وقتی به طرف دیگری نگاه میکنیم محیط نیز با این حرکت واکنش نشاشن میدهد انگار در آن محیط قرار داریم .

هدست واقعیت مجازی

این تکنولوژی کاربرد های زیادی دارد که به چند نمونه از آنها در اینجا اشاره میکنیم :

  1. گردشگری : استفاده از واقعیت مجازی در صنعت توریسم به این شکل است که تصاویر و ویدیوهای ۳۶۰ درجه ای از آن مکان گرفته میشود و فردی با استفاده از عینک واقعیت مجازی بدون سفر به آن شهر یا کشور از آن مکان دیدن میکند انگار واقعا آنجا بوده است .

۲٫ اجاره و فروش : از دیگر کاربرد های این فناوری این است که شما محلی را برای اجاره و با فروش گزاشته اید ، شخص خریدار میتواند بدون حضور در آنجا با استفاده از هدست مجازی تمام مشخصات وجزئیات منزل شما را ببیند .

۳٫ بازی و سرگرمی : بازی و سرگرمی بیشترین استفاده از واقعیت مجازی را دارد و میتوان گفت کاربرد اصلی آن در همین زمینه است . شما با واقعیت مجازی میتوانید حس کنید درون یک بازی هستید یا خودتان را درون محیط فیلم قرار دهید که تجربه ای لذت بخش برای گیمر ها خواهد بود .

واقعیت مجازی

۴٫ تجهیزات نظامی : ارتش آمریکا برای آموزش سربازان خود قبل از اینکه واقعا از سلاح ها استفاده کنند از واقعیت مجازی استفاده میکند که باعث تقویت نیروهای نظامی می شود .آرامش روان : هدست های واقعیت مجازی برنامه های مخصوصی دارند که کاربران با استفاده از آنها میتوانند مکان هایی را برای شادی خودشان پیدا کنند . به گفته روانشناسان این کار باعث کم شدن استرس و جلوگیری از مشکلات روانی شود .

۵٫ آرامش روان : این هدست ها برنامه های مخصوصی دارند که کاربران با استفاده از آنها میتوانند مکان هایی را برای شادی خودشان پیدا کنند . به گفته روانشناسان این کار باعث کم شدن استرس و جلوگیری از مشکلات روانی شود .

واقعیت مجازی در زمینه های دیگری نیز نظیر : دادگاه آموزش ، خرید ، موزه ها ، خودرو سازی و … کاربرد دارد .

واقعیت مجازی

واقعیت مجازی و واقعیت افزوده :

این دو تکنواوژی با هم متفاوت هستند اما برخی به اشتباه فکر میکنند که یکی هستند در واقعیت افزوده شما تصاویر سه بعدی یا متنی را بر روی تصویر واقعی که از طریق دوربین موبایل به صورت زنده گرفته میشود نشان میدهد . البته این فناوری مشکل ها و محدودیت هایی دارد که به همی دلیل زیاد همه گیر نشده است .

بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت