DNS چیست ؟

DNS

DNS چیست ؟

DNS مخفف عبارت ” Domain Name System ” ایت که به معنای سامانه نام دامنه است و یک سیستم نامگزاری است برای سرویس ها ، کامپیوتر ها و … که به اینترنت متصل هستند چه به صورت LAN چه به صورت جهانی .

شما هر چیزی که بر روی اینترنت میبینید یا کارهایی که انجام میدهید مانند لینک هایی که وارد می شوید ، اولین کاری که سیستمی که از آن استفاده می کنید انجام می دهد مراجعه به DNS است .

اگر شما دی ان اس گوشی تان یا هر دستگاهی که به وسیله آن به اینترنت وصل می شوید را تغییر نداده اید در حال استفاده از دی ان اس پیشفرض است .

DNS گوگل : معمولا رد هنگام تبادل اطلاعات کندی سرعت یا مشکلاتی به وجود می آید که اعصاب خورد کن هستند اما دی ان اس گوگل یکی از بهترین دی ان اس سرور ها است که کار شما را بدون کند شدن سرعت و وقفه انجام می دهد .

DNS

چگونه دی ان اس را در گوشی اندروید تغییر دهیم ؟

برای تغییر دی اسن گوشی باید IP خودتان را به استاتیک تغییر دهید که کمی پیچیده است و راحت تر این است که نرم افزار

 DNS CHANGER را نصب کنید . پس از اینکه نرمافزار را نصب و اجرا کردید در آنجا دو فیلد وجود دارد شما باید دی ان اسی را که می خواهید به آن متصل شوید در ۱٫Dns و ۲٫Dns بنویسید سپس بر روی کلید DNS کلیک کنید و شما متصل هستید .

برای تغییر دادن DNS در سیستم عامل ios وارد تنظیمات شوید و به بخش wifi بروید در آنجا بر روی وایفایی که به آن متصل هستید بزنید سپس یک گزینه Configure DNS مشاهده می کنید انرا بزنید و بعد روی Manual کلیک کنید الا شما می توانید دی ان اس خودتان را تغییر دهید البته اگر دی ان اس دیگری وارد شده آن را پاک کنید سپس دی ان اس جدید را وارد کنید .

DNS

مقالات مرتبط : طراحی سایت وردپرس , طراحی اپلیکیشن , cpu چیست؟

تغییر دی اس ان ویندوز : عوض کردن دی ان اس در کامپیوتر کار بسیار ساده ای است برای این کار ابتدا وارد Control Panel شوید وسپس به قسمت

Network and Internet بروید و بعد Adapter فعالی را که با آن به اینترنت متصل هستید انتخاب کنید ، بر روی Change Adapter Settings کلیک کنید بعد از این به منوی Properties بروید و Internet Protocol Version 4 را انتخاب  کنید در مرحاه آخر می توانید با استفاده از گزینه Use The Following DNS Server addresses دی اس ان مورد نظر خودتان را وارد و استفاده کنید .

DNS

دی ان اس فقط مخصوص دستگاه هایی که نام برده شد نیست و شما برای خیلی از وسایلی که به اینترنت متصل می شوند می توانید DNS را تغییر دهید مانند کنسول های بازی ، مودم ، روتر و … . اگر می خواهید دی اس ان را تغییر دهید به نظر من از مودم و یا روتر تغییر دهید تا برای تمام دستگاه ها دی اس ان عوض شود و نیاز به تغییر تک تک آنها نباشد و از سرعت بالا و عدم کندی  لذت ببرید .

 امیدوارم این مقاله برای شما مفیده بوده باشد .

بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت