مانیتور منحنی سامسونگ

مان

معرفی مانیتور منحنی سامسونگ

اگر شما یک کارت گرافیک بسیار قوی داشته باشید اما مانیتوری نداشته باشید که بتواند بازی ها و فیلم ها را با کیفیت بالایی نمایش دهد از بازی کردن لذت نخواهید برد . اما اگر یک مانیتور منحنی داشته باشید این طور نخواهد شد .

شرکت سامسونگ که همه ما آن را میشناسیم به تازگی مانیتور گیمینگی معرفی کرده است که غول سرعت ، دقت و کیفیت در پخش است . هنگام استفاده از این مانیتور می توان لذت واقعی بازی کردن را تجره کرد تولید همچین مانیتوری نیازمند دانش زیاد و تجربه است که شرکت های زیادی نیستند که بتوانند چنین کاری انجام دهند اما سامسونگ موفق به تولید مانیتور منحنی ۴۹ اینچ جهت راضی کردن گیمر ها شده است .

مانیتور منحنی

این محصول سامسونگ با نام Samsung CHG90 QLED در سال ۲۰۱۷ عرضه شد . از ویژگی های این مانیتور منحنی می توان به سرعت پاسخ گویی یک میلی ثانیه ، کیفیت بصری عالی مخصوص بازی های کامپیوتری اشاره کرد همچنینی این مانیتور منحنی از فن آوری کاهش تاری بهره می برد . از این محصول سامسونگ با نام عریض ترین مانیتور گیمینگ نام برده شده است و نسبت عرضی ۳۲:۹ دارد یعنی Super Ultra Wide است .

برای اینکه راحت تر اندازه این مانیتور را بفهمید تصور کنید دو عدد مانیتور ۲۷ اینچ را که نسبت ۱۶:۹ دارند را کنار هم بگزارید .

مانیتور منحنی

مقالات مرتبط : معرفی شرکت یاهو , cpu چیست ؟ , طراحی سایت وردپرس

دقت این مانیتور برابر ۲k  است یعنی دو برابرFULL HD و به ۳۸۴۰X1080 می رسد که شاید بگویید با این ایعاد بزرگی که دارد کیفیت کمی است و ممکن است باعث پیکسلی شدن تصویر شود اما این مانیتور با ابعاد بزرگی که دارد ونسبت عریضش کاری می کند شما کمی از مانیتور فاصله بگیرید و با این کار اصلا متوجه کم بودن کیفیت نخواهید شد و تصویر را هم کامل خواهید دید .

مانیتور منحنی سامسونگ از فناوری ای با نام نقطه کوانتومی فلزی (Quantum Dot technology) استفاده می کند کار این فناوری شفاف تر کردن واقعی تر کردن تصویر است . این فناوری از نانوکریستال های رنگی تشکیل شده است که طیف رنگی منوکرومیک قرمز ، سیز و آبی را ایجاد می کند و با عث هدر رفتن نور می شود به همین دلیل سامسونگ ادعا می کند این مانیتور می تواند ۱٫۰۷  میلیارد رنگ را نمایش دهد که خیلی بیشتر از بقیه نمایشگر ها است که ۱۶ میلیون رگ را نمایش می دهند .

مانیتور منحنی

HDR از دیگر تکنولوژی هایی است که این مانیتور منحنی پشتیبانی می کند و باعث می شود قسمت های تاریک تاریک تر و قسمت های روشن روشن تر شوند و اگر بازی هم از این فن آوری پشتیبانی کند بازی را بسیار واقعی و زیبا مشاهده خواهید کرد .

یکی از ویژگی های جالب این ماینتور منحنی این است که در پشت آن نور پردازی زیبایی انجام شده است که که در شب بسیار جلوه خوبی دارد همچنین در بخش پشتی دارای یک زبانه است که میتوانید هدفون و هدست خود را به آنجا وصل کنید .

بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت