دیتای گوشی چیست؟

دیتای گوشی

دیتای گوشی چیست؟

خب امروز در خدمت شما دوستان عزیز هستیم با آموزشی دیگر، بعضی از دوستان سوال هایی در رابط به این که دیتای گوشی چیست و چگونه میتوان آن را فعال کرد داشتند ، امروز قصد داریم شما عزیزان را با دیتای گوشی آشنا کنیم.

امروزه گوشی هایی با تکنولوژی های فراوان در دنیای امروز ما وجود دارند و آن ها را شرکت های مختلفی تولید می کنند و به مشتریان خود می فروشند.

هر فرد برای این که بتواند با دنیای بیرون خود به صورت مجازی ارتباط بگیرد و اخبار جدید را بداند باید برای خود اینترنت تهیه کند و وارد دنیای مجازی شود، اینترنت هم دو نوع دارد:

  1. اینترنت خانگی
  2. اینترنت همراه

برای اینترنت خانگی توضیحاتی داریم که می خواهیم شما عزیزان را با آن آشنا کنیم، اگر بخواهید برای خانه ی خود اینترنت داشته باشید واز  اینترنت گوشی تلفن همراه خود استفاده نکنید باید برای خانه ی خود از مخابرات شهرتان روی خط تلفن خودتان اینترنت خریداری کنید.

و هر چقد که دوست دارید آن را با توجه به پیشنهاد های مخابرات شارژ کنید، به نظر ما اگر برای خط تلفن خودتان اینترنت خریداری کنید بسیار مقرون به صرفه تر نسبت به اینترنت همراه می باشد.

برای اینترنت تلفن همراه هم توضیحاتی داریم که در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم و همچنین می خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه برای خود بسته ی اینترنتی خودتان را روی تلفن همراهتان فعال کنید ….

 

دیتای گوشی

دیتای گوشی

آموزش فعال کردن دیتای گوشی:

برای این که بتوانیم از خدمات اینترنتی سیم کارت هایتان استفاده کنید باید از آیکونی که در گوشی های هممان وجود دارد استفاده کنیم و از طریق آن کارمان را شروع کنیم، خب حالا آموزشمان را شروع می کنیم:

۱-وارد برنامه ی تنظیمات(Settings) تلفن همراه خود شوید.

۲-حالا از قسمت اینترنت تنظیمات روی گزینه ی  دیتا(Data) کلیک کنید.

۳-حالا گزینه ی دیتا را روی آن(On) قرار دهید تا برای شما شروع به کار کند.

هنگامی که دیتای خود را فعال کردید بالای گوشی شما کنار گزینه های آنتن دهی نوشته هایی با تیتر فورجی یا تیری جی  ( G4 یا G3 ) می آید این نشان دهنده ی این است که دیتای تلفن همرا شما فعال گردیده است.

نکته ای که نباید فراموش کرد این است که گوشی شما حتما باید از این شبکه ها یعنی فورجی و تیری جی پشتیبانی کند و همچنین با آن سازگار باشد. ممکن است زمانی که دیتای خود را روشن می کنید علامت فورجی و تیری جی برای شما ظاهر نشود. یکی از دلایل روشن نشدن ممکن است که از گزینه ی هواپیما باشد، این گزینه کاری می ند که تمام سیگنال های شما قطع شود.

یا دلیل دومی که می توان گفت این است که شاید حالت رومینگ گوشی شما فعال باشد آن را چک کنید و اگر این گزینه فعال باشد دیتای تلفن همراهتان هم خاموش می شود.

دیتای گوشی فعال و رومینگ هم فعال:

اما حالا اگر قصد دارید همزمان با این که دیتای تلفن همراهتان فعال است حالت رومینگ هم فعال باشد باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

۱-وارد تنظیمات گوشی خود شوید.

۲-گزینه ی دیتا یوزیج را دز گوشی خود پیدا کنید و روی آن کلیک کنید.

۳-سپس برروی آیکون سه نقطه در در کنار سمت راست را کلیک کنیدو

۴-و حالا تیک گزینه ی دیتا رومینگ را بزنید.

در صورتی که به مشکلی بر خوردید می توانید از طریق باکس زیر سوال هایتان را بپرسید و یا برای ما تیکت بفرستید ما به شما کمک خواهیم کرد…

امیدوارم از آموزشی که امروز در اختیار شما دوستان عزیز و گرامی گذاشتیم لذت کافی را برده باشید.

مطالب و عنواین مفید دیگر: آشنایی با یاهو، واقعیت مجازی چیست

بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت