نمایشگاه الکامپ

نمایشگاه الکامپ که مخفف " الکترونیک ، کامپیوتر " است هر سال در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود و زیر نظر شرکت

نمایشگاه الکامپ که مخفف ” الکترونیک ، کامپیوتر ” است هر سال در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود و زیر نظر  شرکت ” سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران ” است . این نمایشگاه در هر دوره ای که برگزار می گردد شعار خاصی دارد . شعار امسال این نمایشگاه ” آینده بهتر ” بود و از پنجشنبه ۲۷ تیر شروع به کار کرد و تا ۳۰ تیر ادامه دارد .

 همچنین جناب آقای محمد جواد آذری جهرمی ، وزیر ارتباطات و فناوری و وزرای ارتباطات کشورهای روسیه، چین، ترکیه، آذربایجان، قطر، عراق، ارمنستان و افغانستان در نمایشگاه حظور داشتند .

نمایشگاه الکامپ

در افتتاحیه نمایشگاه آقای جهرمی به اینکه انقلاب صنعتی چهارم چه تحولاتی به وجود آورد است اشاره ای کردند سپس گفتند :

 ” امروزه مردم بسیاری از کارهای روزمره‌ی خود را تنها با یک کلیک انجام می‌دهند و تحول دیجیتال باعث شده است تا نگرش مدیران به صنایع مختلف تغییر کند و همه به‌دنبال بهره‌گیری از آن برای افزایش بهره‌وری و گسترش کسب‌وکارهای خود هستند. همین امر باعث می‌شود که اقتصاد دیجیتال در آینده‌ی نزدیک تبدیل به اقتصاد برتر دنیا شود. “

ایشان اعتقاد دارند که با وجود تحریم هایی که آمریکا علیه ایران اعمال کرده است تا به ما ضربه وارد کند جوانان ایرانی غیر ممکن ها را ممکن کرده اند و در عرصه های داخلی و خارجی در زمینه های فناوری فعالیت کرده اند .

نمایشگاه الکامپ

مقالات مرتبط : اینترنت ۵G ، معرفی یوتیوب ، طراحی سایت ، طراحی اپلیکیشن

شعار ” آینده بهتر ” به گفته وزیر ارتباطات به این معنا است که اصلی ترین هدف کسب و کار های ایرانی بهتر شدن وضعیت زندگی تمام مردم ، بدون تبعیض و برای تمام قشر های است .

یکی از بخش های نمایشگاه الکامپ که در سال های اخیر شکل گرفته است بخش ” الکامپ استارز ” است که شرایطی فراهم می کند برای کسب و کار های نو پا و استارت آپ هایی که تازه شکل گرفته اند . به همین دلیل یکی از بخش های اصلی و مهم نمایشگاه محسوب می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد این بخش میگوید : ” اعتقاد دارم استارتاپ‌ها همچون‌ ستاره‌هایی در افق ایران، کنار شرکت‌های بزرگ صنعت هوشمند می‌درخشند . “

در تمامی کشور های توسعه یافته نمایشگاه های مختلفی برگزار می شوند با موضاعت مختلف و اینکه ما نیز در ایران یک نمایشگاه در حوضه فناوری های جدید داریم که برای جوانان شرایط شغلی فراهم می کند بسیار خوب است و نشان دهنده پیشرفت روز به روز ایران است و می توان امیدوار بود به توسعه کسب و کار های اینترنتی .

نمایشگاه الکامپ

نمایشگاه الکامپ امسال از تمام دوره های گذشته شلوغ تر بود و با استقبال زیادی به خصوص از سمت استارت اپ های خارجی مواجه شده بود .

محمدباقر اثنی‌عشری، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در این مورد می گوید : الکامپ امسال با حضور حدود ۱۰۰۰ شرکت، در قالب ۶۵ هزار متر مربع فضای نمایشگاهی و ۳۲۵۰۰ متر مربع مساحت مفید برگزار شد که از این فضا، ۸ هزار متر مربع برای استارتاپ‌ها، ۲۰ هزار متر مربع برای شرکت‌های حوزه‌ی ICT، شامل شرکت‌های فعال در زمینه‌ی شبکه، آموزش، امنیت و اپراتورها و ۲ هزار متر مربع برای دولت الکترونیک اختصاص دارد.

بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت