معرفی شرکت سونی

شرکت سونی

شرکت سونی که یکی از معروف ترین برند ها در زمینه های لوازم الکترونیک ، بازی های کامپیوتری ، وسایل سرگرمی ،  زمینه موسیقی و فیلم و همینطور امور مالی است .

شرکت سونی (SONY) توسط دو نفر به نام های ماسارو ایبوکا و آکیو موریتا در سال ۱۹۴۶ تاسیس شد . شرکت سونی به صورت جدی برای برند های سامسونگ ، ال جی و پاناسونیک رقیب محصوب می شود . همچنین سونی در زمینه بازی های کامپیوتری و کنسول بازی برای شرکت مایکروسافت نیز رقیب بزرگی است.

شرکت سونی

این شرکت بسیار بزرگ است و زیر مجموعه های زیادی دارد که در زمینه های مختلفی فعالیت می کنند . برخی از این زیر مجموعه ها عبارتند از : 

سونی اینتراکتیو انترتینمنت، سونی پیکچرز، سونی میوزیک، انتشارات موسیقی سونی/ای‌تی‌وی، سونی فایننشیال هولدینگز و…

این شرکت در ابتدا نام ژاپنی دیگری داشت اما از سال ۱۳۵۷ آن دو مهندس ژاپنی با ترکیب چند کلمه مختلف عبارت سونی را ساختند و به عنوان نام شرکتشان قرار دادند . اولین محصولی که توسط آنها تولید شد رادیو های ترانزیستوری جیبی بود .

مقالات مرتبط : معرفی یوتیوب ، مانیتور سامسونگ ، طراحی سایت ورد پرس ، طراحی ایپلیکیشن

با انتخاب نام جدید آنها تصمیم گرفتند که با ایالات متحده آمریکا تجارت کنند و فهمیدند که سود آنها در آینده بیشتر در کار کردن با کشور های خارجی است به خصوص در زمین ابداعات جدید . به همین دلیل تصمیم گرفتند که کسب و کار خودشان را گسترش بدهند .

در سال های بعد آنها توانستند تولیدات موفقی مانند اولین تلویزیون تمام ترانزیستوری ، اولین دستگاه ظبط ترانزیستوری را انجام دهند یکی از معروف ترین این تولیدات واکمن و دستگاه استریو قابل حمل بود . البته با تمام این موفقیت ها آنها شکست هایی هم داشتند مانند سیستم ابداعی ویدئویی به نام بتاماکس که به خاطر غروری که داشتند آن را در اختیار دیگران قرار ندادند و محصول شرکت رغیبشان یعنی شرکت پاناسونیک که سیستم وی اچ اس نام داشت در جهان معروف شد. شرکت سونی از این اشتباه درس گرفت و آن را در دیسک فشرده که با همکاری فیلیپس ساخته بود تکرار نکرد و سی دی های آن در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفت .

شرکت سونی در سال ۱۹۹۳ به زمینه بازی های رایانه ای وارد شد که اهمیت بسیار زیادی برای این شرکت داشت ، سونی پروژه ای داشت برای ساخت یک دستگاه سی دی خوان برای سوپر نینتندو و آن را به حالت تعلیق در آورد . یک سال بعد سونی همین سیستم را با عنوان پلی استیشن تولین کرد که برایش موفقیتی جهانی به وجود آورد .

شرکت سونی

اخیرا نیز سونی وارد عرصه انیمیشن شده است و استودیو ای را به نام انیپلکس تاسیس کرده است .

از برترین موفقیت های سونی از ابتدا تا به حال در سال های مختلف می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • ۱۹۷۱ یوماتیک: اولین ویدئوکاست.
  • ۱۹۷۹ واکمن: اولین سیستم پخش‌کننده صوتی قابل حمل
  • ۱۹۹۴ پلی استیشن: کنسول بازی‌های ویدئویی
  • ۲۰۰۰ پلی استیشن ۲: کنسول بازی‌های ویدئویی
  • ۲۰۰۴ پی‌اس‌پی: کنسول قابل حمل بازی‌های ویدئویی
  • ۲۰۰۵ پلی استیشن ۳: کنسول بازی‌های ویدئویی
  • ۲۰۱۳ پلی استیشن ۴: کنسول بازی‌های ویدیوئی
  • ۲۰۱۷پلی استیشن۴پرو:کنسول بازی‌های ویدئویی

شرکت سونی همچنان به کار خودش ادامه می دهد و در زمینه های مختلف پیشتاز است .

بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت