زبان برناممه نویسی php

زبان php

زبان برناممه نویسی php

زبان برنامه نویسی php:

اگر با دنیای طراحی وب آشنا باشید حتما با  PHP  برخورد داشته اید.  زبان PHP مخفف PHP Hypertext Preprocessor است.

PHP یه زبان برنامه نویسی است که استفاده از آن کاملا رایگان است.

کدهای PHP بر روی یک سرور که می تواند یک سرور واقعی یا یک سرور موجود در کامپیور شما باشد قابل اجراست.

لازم به ذکر الست که اجرای آن در کامپیوتر های شخصی با استفاده از نرم افزارهایی مانند wamp یا xamppامکان پذیر است.

PHP در بسیاری از سایت های بزرگ جهان استفاده شده است و کاربرد جهانی دارد. با استفاده  PHP می توان سایت و اپلیکیشن های تحت وب قدرمندی را برنامه نویسی کرد.

در حقیقت PHP  کارهای پشت صحنه را در صفحات وب انجام می دهد.

شما با استفاده از این زبان برنامه نویسی نمی توانید ظاهر سایت را تغییر دهید زیرا تاثیر مستقیمی روی ظاهر سایت ندارد.

زبان php

با اسفاده ازین زبان شما اطلاعات را از پایگاه داده گرفته و به کاربر نشان می دهید. برای توضیح دقیق تر باید گفت، قدرت اصلی زبان PHPزمانی مشخص می شود که با یک پایگاه داده ترکیب شود.

شما با استفاده از PHP می توانید به یک پایگاه داده وصل شده و اطلاعات موجود در آن پایگاه مثل مطلب، نظرات و … را به کاربرانتان نشان دهید.

در ادامه لازم است شما با دو موضوع صفحات وب داینامیک و استاتیک آشنا شوید. به طور مثال اگر شما بخواهید در سایتتان خبری قرار دهید، از دو روش می توان استفاده کرد:

سایت استاتیک و سایت داینامیک در زبان PHPچیست؟

  1. به صورت دستی وارد کدهای HTML سایت خودتان شوید و خبر را در کدهای HTML بنویسید.به این روش استاتیک میگویند و اصطلاحا صفحه وب شما یک صفحه ی وب استاتیک است.
  2. خبر را ابتدا وارد پایگاه داده کرده و سپس با استفاده از یک زبان برنامه نویسی مثل PHP ، آن خبر را از پیایگاه داده خوانده و به کاربران نشان دهید. با این روش صفحه ی وب شما به یک صفحه ی وب داینامیک تبدیل می شود.

در کنار PHP حتما با اسم MySQL رو به رو می شوید، که در تعریف کلی آن می توان گفت MySQL یکی از پایگاه های داده ای است که توانایی کار با PHP را داراست.

در واقع یا استفاده از زبان PHP می توان به پایگاه داده MySQL وصل شده، اطلاعات وارد شده قدیمی را خواند و در صفحه وب به نمایش گذاشت.

عناوین دیگر: اپل واچ , بیو گرافی استیو جابز , خدمات شبکه 

بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت