طراحی سایت| طراحی سایت در مشهد

طراحی سایت در مشهد

برای شروع طراحی سایت مشهد ابتدا بایستی درک درستی از نحوه تولید آن داشته باشیم .تیم ویتامین وردپرس با در نظر گرفتن زیر ساخت های جدید آماده کمک رسانی در جهت طراحی سایت در مشهد را دارد.

 

قبل از اینکه تفاوت CMSهای آماده و حرفه ای را بدانیم بهتر است کمی آنها را بشناسیم

 

CMS یا سیستم مدیریت محتوا

طراحی سایت مشهد

تعریف سیستم مدیریت محتوا:

به مجموعه ی نرم افزاری هایی که به وسیله آنها  مدیران وب سایت ها می توانند محتوای سایت خود را تنظیم و مدیریت کنند گفته می شود .

درسالهای گذشته سیستم های مدیریت محتوا(CMS )، در طراحی و تولید و تغییر وب سایت ها نقشی نداشتند، طراحان وب سایت ها مجبور بودند برای ایجاد تغییرات کوچکی  در سایت ها از کدنویسی استفاده نمایند با آمدن CMS ها تغییرات بزرگی در این زمینه بوجود آمد.

طراحی سایت مشهد

 

 

تفاوت CMSهای آماده و حرفه ای در این مقاله بسیار روان بیان شده است.

 

انواع cms یا سیستم مدیریت محتوا

سیتم های مدیریت محتوا به دو دسته تقسیم می شود:        الف) سیستمهای مدیریتی محتوای متن باز ( OPEN SOURCE)               ب) سیستمهای مدیریت ها محتوای متن بسته

طراحی سایت در مشهد

۱- سیستم های مدیریت محتوای آماده:

نرم افزار هایی که بصورت شی گرا جهت مدیریت محتوا سایت ها تولید شده اند و از نصب و راه اندازی راحتی برخوردار هستند به همین دلیل از آنها بعنوان CMSهای آماده نام برده می شود. این برنامه ها صرفا برای مدیریت محتویات سایت ها استفاده نمی شوند بلکه به دلیل سادگی کار با آنها و بدون داشتن دانش تخصصی ، براحتی برای مدیریت محتوا می توان از آنها استفاده کرد.

این سیستم ها برای افرادی که تخصصی در زمینه  کد نویسی و طراحی سایت ندارند بسیار کاربردی و مفید می باشد آنها می توانند  به سادگی توسط CMS محتوای سایت خود را  مدیریت نمایند . این سیستم علاوه بر مدیریت محتوا میتواند  برای ECM , WCM به کار می روند .

WCMمخفف  :Web Content Management  به معنی تولید محتوا برای وب سایت ها  است وECM  مخفف :Enterprise Content Management به معنی استراتژی های مدیریت محتوا می باشد. از آنجایی که کار با این برنامه ها بسیار ساده و خوشایند  است  طراحان و برنامه نویسان وب سایتها نیز آن را برای مدیریت محتوا وب سایت ها برگزیده اند. تا کارفرما یان و مشتریان بتوانند به راحتی محتوای سایت را که مهم ترین جز یک وب سایت است را مدیریت نمایند . این سیستم مدیریتی ویژگی های عمده ای مثل: درج و ایجاد و انتشار محتوا ، نمایش و مدیریت آن و …را شامل می شود.

مزایای وکاربردها CMS آماده :

مهم ترین مزیت های CMSهای آماده به شرح زیر است:

 • کنترل کردن ساده و راحت وب سایت
 • کارایی آسان برای افراد غیر متخصص
 • تامین امنیت وب سایت
 • درج و ایجاد محتوا و مدیریت داده های سایت
 • انعطاف پذیری بیشتر وب سایت ها
 • زمان و هزینه زیادی  برای بروزرسانی سایت نیاز نیست
 • جلوگیری از ورود اطلاعات و محتویات تکراری
 • دارای قابلیت چند زبانه
 • قابلیت استفاد توسط چند نفر جهت مدیریت سایت
 • از پشتیبانی مطمئن برخوردار است
 • امکان گزارش گیری از بازدید صفحات
 • امکان بروز رسانی محتویات و تیترها
 •  آپلود فایل های چند رسانی به سرعت انجام می شود.

به کمک ابزار های حرفه ای می توان بهترین طراحی سایت ها را در مشهد داشته باشیم.

انواع سیستم های مدیریت محتوای متن باز:

WordPress : نرم افزار مدیریت محتوای وردپرس در سال ۲۰۰۳ بعد از به روز رسانی تبدیل به یکی از معروف ترین و بهترین سیستم های مدیریت محتوا در دنیا مجازی شد . این نرم افزار مدیریت را بر روی هاست مربوط به وب سایت مورد نظر آپلود نموده و با استفاده از آن وب سایت خود را مدیریت نمایید . با استفاده از این نرم افزار میتوانید بدون آنکه بر قالب سایت تغییری اختلال ایجاد کنید می توانید وب سایت خود را براحتی تغییر دهید .

Joomla : نرم افزار مدیریت محتوای و رقیب وردپرس است. سیستم مدیریت محتوای جوملا همانند این نرم افزارهای دیگر ، متن باز است و اصلی ترین ویژگی آن انتشار آسان محتوا است . از زبان php و از پایگاه داده mySQL استفاده می کند و همچنین جوملا دارای کش می باشد.

Drupal : سیستم مدیریت محتوای دیگر نرم افزار دروپال است در سیستم عامل های مختلف قابل نصب می باشد و اکثر ویژگی های نرم افزارهای مدیریت محتوا را دارند .

نرم افزار های مدیریتی دیگری نیز در مدیریت محتوا موجود است که اغلب رایگان نبوده و همچنین کاربرد آنها به سادگی نرم افزار های گفته شده نیست. امروزه اغلب از نرم افزارهای مدیریتی وردپرس و جوملا استفاده مینمایند زیرا هم رایگان و هم چند زبانه و هم اینکه کارایی آنها  بسیار ساده است.

طراحی اپلیکیشن ارزان

طراحی سایت در مشهد

سئو سایت شما به بهترین حالت

طراحی سایت مشهد | طراحی سایت در مشهد

 

۲- سیستمهای مدیریت ها محتوای متن بسته:

طراحی سایت در مشهد

به نرم افزار هایی اطلاق می گردد که بیشتر محتویات آنها کد نویسی شده و اعمال تغییر در آنها به سادگی صورت نمی پذیرد و می بایست توسط برنامه نویسان و طراحان مسلط به کار،تغییر و تنظیم شود.به همین علت از آنها CMSهای حرفه ای نامیده میشوند.

از معروف ترین و پرکاربردترین نرم افزارهای مدیریت محتوای حرفه ای می توان به PHP , ASP.NET اشاره کرد.

 بهترین دیزاین برای طراحی سایت مشهد را از ما بخواهید

 

معرفی PHP

php یک زبان سمت سرور می باشد که به منظور طراحی صفحات وب سایت های حرفه ای و سنگین  استفاده می شود؛ اما می توان از php به عنوان یک زبان برنامه نویسی همه منظوره نیز استفاده کرد.

از زبان php  برای ایجاد سیستم مدیریت محتوا وهمچنین تولید پلاگین های مدیریت محتوای wordpress استفاده شد. ولی هدف اصلی آن توسعه صفحات وب بوده است. علاوه بر این، از php می توان در تولید صفحات وب که نیاز به ارتباط با بانک اطلاعاتی دارند نیز استفاده کرد.

مزیت های php

 • آسان و همه کاره: یادگیری این زبان بسیار آسان بوده و می توان براحتی از آن به عنوان زبان سمت سرور در تولید صفحات وب و یا زبان همه منظوره استفاده کرد.
 • دارای پشتیبان بزرگ :php توسط یک انجمن خیلی بزرگ پشتیبانی می شود و بیشتر راه حل های مورد نیاز برای توسعه دهندگان وب  در قالب پروسه های کوچکتر در این انجمن ارائه شده است.
 • ارتباط قوی : php می تواند ارتباط بسیار قوی با بانک های اطلاعاتی ، سیستم فایل ها، تصاویر و … برقرار نماید.

معایب php

 • سرعت کم : php یک زبان مفسر است  از سرعت بسیار پایین جهت تبادل اطلاعات دارد.
 • سهولت در کد نویسی:  نوشتن کد های بی مصرف توسط برنامه نویسان غیر حرفه ای که در ابتدای عرضه ی آن به پیکر آن اضافه شد یکی از ضعفای عمده این نرم افزار می باشد .
 • سختی در برطرف نمودن خطا: خطازدایی در  php به روش های بسیار قدیمی انجام می شود. زیرا همچنان از توابع ابتدایی در پشتیبانی آنها استفاده می شود.

طراحی سایت مشهد | طراحی سایت در مشهد

 

معرفی ASP.NET:

طراحی سایت مشهد

ای‌اس‌پی‌دات‌نت (ASP.NET) : یک نرم افزار توشعه دهنده صفحات وب است که توسط شرکت مایکروسافت ارائه شد تا طراحان سایت بتوانند برنامه‌های پویا تحت وب و طراحی وب سایت‌ها و وسرویس‌های پویای وب وسرویس‌های Web XML را طراحی و بسازند. این نرم افزار یکی از زیر ساخت تحت شبکه شرکت مایکروسافت و جایگزینی برای تکنولوژی صفحات سرویس دهنده فعال (ASP)  تحت شبکه است.

طراحی سایت وردپرسی

برای طراحی سایت در مشهد از ما ایده بگیرید

 

مزایای asp.net

۱- معماریModel-View-Controller : کاربر درخواستی را ارائه می کند  و در مقابل آن برنامه، با تغییر داده ها ، نمای جدیدی را نمایش در می آورد.

۲- گسترش پذیری:عناصر (Component) مستقلی دارد که این عناصر دارای مشخصه‌های ویژه ای هستند و در توسعه خود آن کمک می کنند.

۳ – آزمایش پذیری: برنامه‌های کاربردی با ابزاری که برای آزمایش در این نرم افزار تعبیه شده به خوبی پاسخ می دهند.

۴- کنترل کامل بر HTML و HTTP: درخواست های ارسالی از مرورگر به سمت سرور را کنترل میکند و با html هماهنگ است و در ساخت زیر روال های پیچیده از آن استفاده می کند.

۵ –مسیریابی قوی: روش های جدید مسیر یابی در این نرم افزار تعبیه شده و در سرعت دستیابی اطلاعات تاثیر زیادی داشته است.

۶- واسط برنامه نویسی قوی: متد ها و کوئری های زیادی را می توان در آن ساخت و استفاده کرد.

۷ -چند سکویی (Cross Platform): بر روی همه سیستم های موجود در بازار کار می کند.

۸ -متن باز بودن (Open Sourse): شما میتوانید با دانلود کد جدید و جایگزینی آنها و همچنین تغییرات شخصی خود در آنها ، سایت را به سلیقه ی خود طراحی کنید.

 

معایب ASP

۱- فعال بودن صفحات سرویس دهنده قدیمی

۲- سختی در استفاده کاربران از کتابخانه های همراه نرم افزار

۳- اشغال فضای حافظه سیستم به دلیل اجرای دستورات تکراری

دیدن مقالات مر تبط با موضوع بالا  و نمونه کار ها در ویتامین وردپرس

 

طراحی سایت در مشهد

طراحی سایت مشهد

چگونگی طراحی سایت مشهد

بهترین طراح سایت در مشهد

طراحی سایت

طراحی سایت با php